Kepez 26 bin öğrenciyi sporla buluşturuyor

 

Kepez Belediyesi’nin, spor alt yapısına yeni yetenekler kazandırmayı amaçlayan, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik, “Kepez’in Yıldızları” projesiyle 26 bine yakın öğrenci sporla buluşturuluyor.

Türk futbolunun alt yapı sorununa örnek teşkil edecek bir çalışma olan “Kepez’in Yıldızları” projesi düzenlenen bir törenle kamuoyuna tanıtıldı.  
Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen tanıtım toplantısına Kepez Kaymakamı Savaş Tuncer, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Yusuf İşeri, Kepez Belediyespor Kulübü Başkanı Ahmet Ünlüoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüdai Vural, Kepez Muhtarlar Derneği Başkanı Feyzullah Büyükkeleş, Meclis Üyeleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Antalyaspor Kulübü Başkanı Gültekin Gencer ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Antalya Bölge Müdürü Nafiz Tanır da toplantıya katılarak projeye destek verdi. Protokol konuşmalarından önce sinevizyon gösterimi ile davetlilere proje hakkında bilgi verildi.
Toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüdai Vural, Kepez’de yetenekli öğrencileri tespit etmek için spordan resme birçok alanda tarama yaptıklarını söyledi. 

Proje ile sporu geniş kitlelere ulaştırıyoruz
Daha sonra kürsüye gelen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de “Kepez’in Yıldızları” projesinin spor ve eğitim bakımından önemli çalışma olduğunu belirtti.
“Yaptığımız her şeyi candan, gönülden yapmanın gayretindeyiz.”diyen Tütüncü, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Dostlar alışverişte görsün, diye bir takım çalışmalar yapmak, günü geçiştirmek bize yakışmaz. Birçok farklı yerde bu işin uygulaması okullar arasında turnuva düzenlenerek bir sosyal etkinlik ya da sportif faaliyet olarak yapılıyor. Ama zaten okul takımlarındaki öğrenciler, herhangi bir kulüpte oynuyorlar. Kepez’in Yıldızları projesiyle spor alt yapısına kazandırılan öğrencileri belli bir zaman içerisindeki bir turnuvada bir araya getirmeyi değil, sporu çok daha geniş kitlelere yaymayı, çok farklı bir alt yapı çalışmasını sürdürmeyi arzu ediyoruz.”

Kepez’den yetenek çıkıyor
Tütüncü, proje kapsamında yaklaşık 14 bin ilkokul öğrencisinin yetenek taramasından geçirildiğini anımsatarak, “Taramada önemli yeteneklerin çıkacağını ve bu yeteneklerin de spor alt yapısına kazandırılabileceğini öngörüyoruz. Birkaç tane çocuğumuzun hayat çizgisini değiştirebilirsek, onlara farklı bir yaşamla buluşturabilirsek önemli bir iş yapmış olacağımızı düşünüyorum. “ ifadesini kullandı.
Geçtiğimiz 6 yılda spora yönelik yaptıkları çalışmalarda birçok deneyim, hatıra yaşardıklarını aktaran Başkan Hakan Tütüncü,  “O deneyimlerden şunu gördük ki, hayata tutunmak için Anadolu’nun farklı coğrafyalarından gelip Kepez’de yaşayan ailelerimizin çocuklarına imkân sunulduğu zaman onların içerisinden birçok yetenek çıkıyor.  Bu proje de yeni yeteneklerin ortaya çıkmasına hizmet edecektir.”diyerek konuşmasını tamamladı.

Çocukları kötü alışkanlardan uzak tutacak
Kepez Kaymakamı Savaş Tuncer de yaptığı konuşmada şunları ifade etti: “Öğrencileri geleceğe en iyi şekilde yetiştirebilmenin gayretindeyiz.  54 ilden büyük olan Kepez’in genç nüfus potansiyelini iyi değerlendirmek,  çocuklarımızı nitelikli hale getirmek arzusundayız. Başkan Hakan Tütüncü’nün desteğini Milli Eğitim alanında fazlasıyla aldık. Kepez’in Yıldızları projesini de önemsiyoruz ve destekliyoruz. Yetenek taramasından seçilen öğrencilerimizin Türk sporuna kazandırılması önemlidir.  Projenin en önemli yanı çocukları kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmasıdır.”

14 bin öğrenciye yetenek taraması
Türk futboluna yeni yetenekler kazandırmayı amaçlayan projenin uygulanması için uygulanması için Kepez Kaymakamlığı, Kepez Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokol imzalandı. İlkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik projenin koordinatörlüğünü Kepez Belediyespor Kulübü yapıyor.
Proje kapsamında Kepez Belediyespor’un Futbol Alt Yapılardan Sorumlu Antrenörü Şakir Filiz’le birlikte 8 antrenör, ilçedeki 70 ilkokulda, 2 ay boyunca 2, 3, ve 4. sınıflardan 14 bine yakın öğrenciyi yetenek taramasından geçirdi.  Tarama sonucu 1160 öğrenci seçildi. Seçilen öğrencilere, hafta sonları spor eğitimi verilecek. Seçilen öğrenciler, Kepez Belediyespor’un kuracağı Akademi Ligi’nde oynayarak kendilerini geliştirecekler.

Okullar arası değil sınıflar arası turnuva
Projenin 2, ayağı ise Kepez’deki ortaokulları kapsıyor. Yetenek taraması için 69 ortaokulun 5, 6, 7, ve 8. sınıfları arasında futbol turnuvası düzenlenecek. Turnuvada 1000 sınıf takımından 12 bin öğrenci mücadele edecek. 7 asil, 5 yedekten oluşan takımlar maçlarını,  Hasan Doğan Stadı’nda ve Kuzeyyaka Mahallesi’ndeki sentetik çim futbol sahasında oynayacak. Kepez Belediyesi, turnuvadan önce 12 bin öğrenciyi sağlık taramasından geçirecek. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, turnuvada mücadele edecek olan öğrencilere, kulübün formasını hediye edecek. Kepez Belediyesi, takımlara ücretsiz ulaşım hizmeti de verecek. Öğrenciler otobüslerle okullarından alınacak, maçların ardından yine otobüslerle okullarına bırakılacak. Turnuva, önümüzdeki aylarda başlayacak.

 

Diğer Haberler

     
07 Ocak 2015 - ATSO Güzel Sanatlar Lisesi, Kepez Belediyesi’nin de katkılarıyla Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde ‘Yeni Yıl Konseri’ düzenledi.
06 Ocak 2015 - Yıllardır atıl halde duran Dokuma İplik Fabrikası’nda 11 ülkeden 30 sanatçının katıldığı Uluslararası Resim ve Heykel Çalıştayı, EBKM sergi alanında sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
05 Ocak 2015 - Kepez Belediyesi, 4. şehir girişi olarak Antalya’ya kazandırdığı Varsak bölgesindeki Hamza Taş Bulvarı’nın 2.  kısmını da açıyor.
05 Ocak 2015 - Kepez bölgesi içerisinde bulunan Lyrboton Kome Antik Kenti’ni, Antalya’ya kazandırmak ve tarih turizmini de canlandırmak için Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü çalışmalara başladı.
 
02 Ocak 2015 - ANTGİAD'ın Fatma  Parıltı İlköğretim Okulu'na kazandırdığı bilişim sınıfı, Başkan Hakan Tütüncü'nün de katıldığı bir törenle hizmete açıldı.

31 Aralık 2014 - Kepez Belediyesi, Varsak’taki bilinmeyen ve kaderine terk edilen antik kent Lyrboton Kome’yi, gün yüzüne çıkarmak ve kültür turizmine kazandırmak için çalışma başlattı.

31 Aralık 2014 - Tapu probleminin çözümünde başarılı bir 5 yıl geride bırakan Başkan Hakan Tütüncü, 2.  Döneminin 9. ayında 3 bin 081 vatandaşa tapu sevinci yaşattı.

24 Aralık 2014 - Başkan Hakan Tütüncü, 2014’te ilçeye 15 yeni okul yatırımının gelmesini sağladı. Bu yıl 12 okulun yapımı başlarken, 2015 yılında yatırımı kesinleşen 3 yeni okul daha inşa edilecek.

22 Aralık 2014 - 350 yataklı devlet hastanesinin yapımının 29 Ekim 2015’te tamamlanarak, bir Cumhuriyet Bayramı hediyesi olarak Antalya’ya kazandırılacak.
22 Aralık 2014 - Türkiye Bayanlar Voleybol 3'üncü ligde mücadele eden Kepez Belediyespor, ilk yarının son maçını 3-1'lik galibiyetle tamamladı.
 
19 Aralık 2014- Akdeniz Belediyeler Birliği (AKBB) ile Romanya’nın Argeş Belediyesi arasında “işbirliği” protokolü imzalandı.
19 Aralık 2014 - Kepez Belediyesi, ilçedeki tüm okulların bakım ve onarımı için bir yıl içerisinde 10 milyon liraya yakın harcama yapıyor.
18 Aralık 2014 - Kepez Belediyesi, Antalya Konyalılar Derneği ile Mevlana Celaleddin Rumi`nin, "düğün günü" dediği ahrete intikalinin 741. vuslat yıldönümü dolayısıyla Şeb-i Arus töreni düzenledi. Töreni, 2 bine yakın Antalyalı izledi.
17 Aralık 2014 - Bugün başlayan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, yarın ilk saatlerde Antalya Merkez ve batı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.
17 Aralık 2014 - Kepez Belediyesi, yüzme havuzu, masal parkı,  kültür merkezi ve spor salonu inşa ettiği Varsak bölgesine şimdi de sinema salonu kazandırıyor.
16 Aralık 2014 - Türkiye Bayanlar Voleybol 3.Lig'inde bu hafta İzmir Gelişim Koleji ile karşılaşan Kepez'in Sultanları deplasmandan galibiyetle döndü.
12 Aralık 2014 - Kepez Belediyesi, yerel yönetimi yerinde görmeleri ve değerli olduklarını hissetmeleri amacıyla ilçedeki ortaokulları, hizmet binasında ağırlamaya devam ediyor.
 11 Aralık 2014 - 11 Aralık 2014-21:00 ile 12 Aralık 2014 saat 21:00 tarihleri arasında çok kuvvetli yağış ile rüzgarın kısa süreli fırtına olarak esmesi bekleniyor. Meterolojik Uyarı İçin Tıklayınız.

11 Aralık 2014 Kepez Belediye Başkanı Av. Hakan TÜTÜNCÜ Göçerler Mahallesinde vatandaşlarla açık hava toplantısında bir araya gelerek tapu müjdesi verdi.

 

10 Aralık 2014 - Kepez Belediyesi’nin organize ettiği  “Engeliniz Engelimizdir Projesi” kapsamında bedensel ve zihinsel engelli ile engelsiz 80 öğrenci, 4 gün boyunca çeşitli sosyal etkinlikler yaptılar.
08 Aralık 2014 - Süper Amatör Lig&de mücadele eden Kepez Belediyespor, evinde konuk ettiği Demrespor ile 1-1 berabere kaldı.
08 Aralık 2014 - Türkiye Kadınlar Voleybol 3. Liginde Tekstilspor’u 3-0 yenen Kepezin Sultanları İlk galibiyetini aldı.
08 Aralık 2014 - Bugün (08.12.2014) saat 06:00 ile yarın (09.12.2014) saat 06:00 arası Antalya ve ilçelerine  bağlı hava raporuna ulaşmak için tıklayınız.
05 Aralık 2014 - Her Tüketicinin merak ettiği Antalya Kepez Kaymakamlığı Tüketici Hakem Heyetine nasıl başvurabilirim.
02 Aralık 2014 - Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı ve Engel Tanımayanlar Derneği işbirliğiyle, ‘Dünya Engelliler Günü’ kapsamında 3 Aralık 2014 Çarşamba günü saat 17.00’de, Cumhuriyet Meydanı’nda Eskiciler Müzik Grubu ve Oğuz Aksaç konseri düzenlenecektir.
     
  01 Aralık 2014 - Bugün (01.12.2014) 18:00  ile 02.12.2014 18:00 saatleri arasında Antalya ve ilçelerine bağlı hava raporuna ulaşmak için tıklayınız.
 
  27 Kasım 2014 - 27.11.2014 tarih ve 29188 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Tüketici Hakem Heyetleri Yönetmeliğine göre Kepez Tüketici Hakem Heyetlerine Başvuru Dilekçe Örnekleri Değişti. Başvuru Dilekçe Örnekleri İçin  Tıklayınız.
     
  20 Kasım 2014 - Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü tarafından yayınlanan uyarıda 20.11.2014 (bugün) Perşembe günü saat 06.00 ile 23:00 saatleri arasında Antalya ve ilçelerinde çok kuvvetli yer yer şiddetli yağış meydana gelmesi beklenmektedir. Ayrıntılar için tıklayınız.
     
  19 Kasım 2014 - 2014 Kepez Öğrenme Şenliği Faaliyetlerinden Kareler
     
 
 
This template downloaded form free website templates