70 projenin yarısı çocukların

Başkan Hakan Tütüncü, Kepez’e farklı bir şehir kimliği kazandıracak olan ve seçim vaadi olan 70 projenin yarısının, eğitim ve çocuklarla ilgili olduğunu söyledi.

 

Kepez Belediyesi, yerel yönetimi yerinde görmeleri ve değerli olduklarını hissetmeleri amacıyla ilçedeki ortaokulları, hizmet binasında ağırlamaya devam ediyor.

Şerife Tufan Ortaokulu ve 80. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu’nun 7. v e 8. sınıfından bir grup öğrenci, öğretmenleriyle birlikte Kepez Belediyesi’nin misafiri oldu. 

Halkla İlişkiler Müdürlüğü personeli, öğrencilere, evlendirme, zabıta, fen işleri, park ve bahçeler, imar, emlak, başkanlık makamı gibi birimleri gezdirerek, tanıttı. Öğrenciler, daha sonra meclis salonunda Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ile bir araya geldi.
Başkan Tütüncü sohbet ettiği öğrencilerin eğitimle, Kepez’le ve şahsıyla ilgili sorularını cevaplandırdı.  Tütüncü, öğrencileri, yerel yönetim nedir, belediye hangi işleri yapar, belediye başkanının ve meclisin görevleri nelerdir konularında bilgilendirdi.

Eğitici bir gezi oluyor

Tütüncü, öğrencileri belediye binasında misafir etmelerinin hem eğitici bir gezi hem de öğrencilerin hafızasında kalacak bir çalışma olduğunun altını çizdi.
 
Başkan Hakan Tütüncü, bir öğrencinin eğitim ve çocuklarla ilgili projeleriniz var mı sorusuna ise şu yanıtı verdi:  “Çocuklarımız, daha güzel, modern bir Kepez’de yaşasınlar istiyoruz. Projelerimizde bu amacı gerçekleştirmeye yöneliktir.  Geçtiğimiz 5 yılda 41 proje vaat etmiştik. 41 projenin çok üzerinde proje yaptık.  Bu dönem 70 proje vaadinde bulunduk.  70 proje ile Kepez’i çok farklı bir şehir haline getireceğiz. 70 projemizin yarısı okullar ve öğrencilerle alakalıdır. Kütüphane projemiz var. Bilgi evlerimizin sayısını artıracağız. Etüt merkezlerimizde çocuklarımıza kurslar vereceğiz.”

Çocuklara iki hediye

Tütüncü, bir başka öğrencinin, pişmanlıklarınız var mı, sorusuna ise, “ Kaç yaşında olursanız olun insan hayat yolunda bir öğrencidir. Hayat okulunda çok şeyler öğreniyoruz. Şundan pişmanlık duyuyorum, diyebileceğim bir konu yok.”  cevabını verdi.
 
Başkan Tütüncü, konuşmasının ardından hatıra fotoğrafı çektirdiği öğrencileri, Vehbi Vakkasoğlu’nun “Öğretmenin Not Defteri” adlı kitabını ve Kepez Belediye Tiyatrosu (KBT)’nun “Çizmeli Kedi” adlı çocuk oyununun davetiyesini hediye ederek uğurladı.

Haber ve fotoğrafler : Kepez Belediyesi Basın Bürosu

     
 
 
This template downloaded form free website templates