Turan AY

Antalya Bölge Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezine Ziyarette Bulundu.

Antalya Bölge Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezine Ziyarette Bulundu.

Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi ÖZGÖDEK, Kepez İlçesi sınırları içerisinde Antalya Sağlık Müdürlüğüne bağlı Bölge Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezinde İncelemelerde bulundu. İncelemede Kepez İlçe Emniyet Müdürü Sayın İlker EKŞİ hazır bulundu.

Sanayi Sitesi içerisinde yer alan Toplum Sağlığı Merkezi, Çalışan Sağlığı Biriminde yaptığı incelemelerde toplum sağlığı merkezi çalışanları ile bir araya gelen Kaymakam Hamdullah Suphi ÖZGÖDEK, Sayın Dr. Muhammed Fatih ÇOMOĞLU ile Sayın Dr. Nazan CERİT’ten Çalışan Sağlığı Birimi hakkında bilgi aldı.

Buranın ardından Bölge Araştırma ve Uygulama Merkezine geçen Kaymakam Hamdullah Suphi ÖZGÖDEK, Şube Müdürü Sayın Adem ÖZER’den Uygulama Merkezi hakkında bilgi alarak yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

112 Çalışanlarına verilen eğitim odalarını inceleyen Kaymakam Hamdullah Suphi ÖZGÖDEK, Eğitim Görevlisi Hemşire Sayın Sibel KIZILKAR’dan kalp masajının önemi, nasıl yapıldığına dair uygulamalı bilgi aldı.

Kalp durması, kalp krizi ve boğulmaya kadar bir çok durumda çıkabileceğini belirten Kaymakam Hamdullah Suphi ÖZGÖDEK konuşmasına şöyle devam etti. “112 çalışanları dışında bütün vatandaşların suni solunum ve kalp masajı gibi ilk yardım tekniklerini öğrenmesi gerekiyor. Kalbin durmasından  sonra 10 saniye içerisinde bilincini yitiren bir hastaya yapılan,  suni solunum ve kalp masajı ile yaşamsal önem taşıyan organlara kanın ulaştırılmasını sağlamak çok önemli. Bizler bunu bilerek, işin önemini kavrayarak yaparsak  hayatlar kurtarabiliriz.  Bu anlamda vatandaşlara ve çalışanlara eğitimin verilmesinde emeği geçen herkesi kutluyor ve teşekkür ediyorum” dedi.

Antalya Bölge Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Her hakkı saklıdır. İzinsiz Kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım Bilgileri yatırım tavsiyesi değildir.