Turan AY

Antalya Diş Sağlığı Merkezi Hasta Kabulüne Başladı.

25.10.2016
64
Antalya Diş Sağlığı Merkezi Hasta Kabulüne Başladı.

Sağlık Bakanlığı’nın, Kepez Belediyesinin tahsis ettiği arsa üzerine inşa ettiği 54 ünitelik Antalya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde (ADSM) hasta kabulü başladı.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün, belediyenin arsalarını tahsis ederek, imar problemlerini çözerek ve merkezi idarenin desteğini alarak ilçeye yapılmasını sağladığı dev sağlık tesisleri bir bir hizmete giriyor.
İlçenin doğusuna Sütçüler bölgesine kazandırılan Türkiye’nin ilk akıllı ve engelli dostu 350 yataklı Kepez Devlet Hastanesi önümüzdeki günlerde hizmete alınacak. İlçenin batısındaki Ahatlı Mahallesi’nde inşa edilen 54 ünitelik Antalya Kepez ADSM ise hizmete girdi.
Kepez’i sağlığın merkezi yapmayı amaçlayan Başkan Hakan Tütüncü de hasta kabulüne başlayan ADSM’yi ziyaret etti. Üniteleri gezen Başkan Tütüncü, yetkililerden tesisin son durumu hakkında bilgi aldı.

Sağlığın merkezi Kepez

Tütüncü, yaptığı açıklamada sağlıkta önemli bir hayali gerçekleştirmenin mutluluğu içerisinde olduklarını söyledi. Antalya’nın, ağız ve diş sağlığı merkezinin Kepez’e yapıldığına işaret eden Tütüncü, “Bu sağlık tesisi hem bölgemizi kalkındıracak hem de Antalya’nın tamamına nitelikli bir sağlık hizmeti verecek.” ifadesini kullandı.
Kepez’in sağlığın merkezi olmaya başladığına vurgu yapan Tütüncü, “Avantajlarıyla, güzellikleriyle, pozitif yanlarıyla Kepez, Antalya’nın sağlık merkezi haline geliyor. Ne mutlu ki bu güzel eserleri oluşturabiliyoruz.  İlk hastalarını da kabul eden tesis, Antalya’ya hayırlı olsun.” diyerek açıklamasını tamamladı.

Kepez Belediyesi,  Ahatlı Mahallesi’nde sağlık tesisi alanı olarak imar düzenlemesini yaptığı araziyi Sağlık Bakanlığı’na tahsis ederek, ağız ve diş sağlığı merkezi yatırımının önünü açmıştı. 29 Nisan 2015’te temeli atılan tesisin maliyeti yaklaşık 30 milyon TL.  Antalya Kepez ADSM, Adnan Selekler ile Cumhuriyet Caddesi’nin kesiştiği noktadaki arsaya yapıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Her hakkı saklıdır. İzinsiz Kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım Bilgileri yatırım tavsiyesi değildir.