Turan AY

Antalya’ya Üçüncü Şelale Geliyor

20.04.2016
55
Antalya’ya Üçüncü Şelale Geliyor
Kepez Belediyesi tarafından açık ihale yöntemiyle Antalya’ya kazandırılan Kepez Park Orman projesinde yer alan yapay şelale, Antalya’nın üçüncü şelalesi olmaya gün sayıyor.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün bölgeye cazibe katacak projelerinden biri olan ve 24 Aralık’ta temeli atılan Kepez Park Orman, sona doğru ilerleyen etaplarıyla 2016’da Antalya’nın cazibe merkezlerinden biri olacak.

Kente yaşayanları doğa, macera ve sporla buluşturacak olan Kepez Park Orman projesinde önemli bir detay olan yapay şelale, Antalya’nın üçüncü büyük şelalesi olarak turizme katkı sağlayacak. Kepez varyantının başlangıcındaki Meşe Kapısı Ormanı’nda yer alan dev tesiste yoldan geçen vatandaşlar Kepez’de akan şelaleyi görebilecekler.

Kepez Park Orman’ı yeni cazibe merkezi

Kepez Park Orman gibi eserlerle Kepez’e modern bir kent olma yolunda vizyon çizdiklerini dile getiren Tütüncü, Kepez Belediye Meclisi üyeleri ile yaptığı inceleme gezisinde Kepez Park Ormanı ve şelale inşaatını yakından inceledi. Antalya’ya ilkleri getirecek tesiste dağ kızağı, zipline, go card, çocuk oyun alanları, kır bahçesi, at binme alanları gibi birçok seçenek bulunurken, proje içerisinde yer alan dev havuzlar ve şelale Antalya’nın yeni cazibe merkezini turizmin bir parçası yapacak.

Vizyon proje

Tüm dünyadan turist ağırlayan Disneyland benzeri eğlence ünitelerinin yer alacağı vizyon proje, Fatih Mahallesi’nde, içerisinde Arif Nihat Asya Açık Hava Tiyatrosu’nun olduğu Meşe Kapısı olarak bilinen alana kazandırılıyor. Yapılan incelemeler sonucu doğaya zarar vermeden yapılan yeni şelale, Antalya’da Kurşunlu ve Düden şelalelerinden sonra üçüncü şelale olarak ziyaretçilerini ağırlayacak. İnsanları, kültür, sanat etkinlikleri, spor aktiviteleri, macera ve doğa ile buluşturacak olan dev park, Orman Genel Müdürlüğü’nün,  belediyeye 29 yıllığına tahsis ettiği 228 bin m2.lik alana kuruluyor. Yap işlet modeli ile inşa edilen projenin  ve yapım maliyeti yaklaşık 10 milyon lirayı bulurken, proje içerisinde Antalya’ya ilkleri getirecek detaylar dikkat çekiyor.

Şelale Antalya’ya güzellik katacak

Projenin görsel bir şölene dönüşmesini sağlayacak olan şelale, Kepez’in ve Antalya’nın güzelliğine güzellik katacak. Aynı zamanda şelale ve göletlerin etrafındaki ağaçlar üzerine kurulu sistemlerde yapılacak aktiviteler de Antalyalılara unutulmaz maceralar yaşatacak. 2016 yazına açılması planlanan projede inşa aşamasında sona yaklaşılırken, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez’de vizyon projelerle yine bir ilke imza attıklarını belirterek, Kepez’i turizm ve doğa sporlarının merkezi haline getirmek için çalıştıklarını ve projenin Antalya’ya yeni bir soluk getireceğini ifade etti.

20 Nisan 2016 – Antalya Günlük Hava Raporu

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Her hakkı saklıdır. İzinsiz Kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım Bilgileri yatırım tavsiyesi değildir.