Turan AY

Araç Muayenelerinde Aracılara Sınır Getirildi.

15.07.2016
62
Araç Muayenelerinde Aracılara Sınır Getirildi.

Araç Muayenelerine Sınır Getirildi.

Alıntı : http://www.acilkredi.us/arac-muayenelerine-sinir-getirildi/

Maliye Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı çıkarılan yeni Genelge İle TÜVTÜRK İstasyonlarında Araç Muayenelerinde aracılara sınırlama getirdi. Artık aracılar istediği gibi istediği kadar aracı muayeneye götüremeyecek.

Çıkartılan bu genelge aracılara yaramayacak gibi görünüyor. Bilindiği gibi bu tür takip işlerinde zamanı olmayan vatandaşlara aracılar yardımcı olarak Araç Muayenelerini yaptırıyorlardı.

Bir kişi aynı ay içerisinde sadece 1 aracı muayene ettireceğinin belirtildiği Genelge TÜVTÜRK istasyonlarına gönderildi. Aynı genelgede belirtilen hususlar şirket araçları içinde geçerli olacak.

Ayrıca genelgede otomobil yarışları sporları federasyonunun bildirdiği yarışlara katılan araçlar, ağır kusurlu ve emniyetsiz olarak değerlendirmeye alınmayacak.

Çıkarılan Genelgede bir çok husus ele alınmış durumda. Terör, sabotaj gibi nedenlerde muayene tekrarı başka bir istasyonda ücretsiz olarak yapılacak.

İstenirse İstasyonlara kafeterya, oto koruma ve yıkama ile ATM özel alan tahsisi yapılabilecek.

Sabit ve seyyar araç muayene istasyonlarını kaydedecek kamera sistemi zorunlu olacak. Ve görüntüler 6 ay boyunca saklanacak.

Her bir teknisyenin araç başı işlem süresi 15 dakika olacak. Ağır vasıtalarda bu süre 30 dakika olacak.

Pazar günleri İstasyonlar kapalı olacak. Resmi tatillerde ise Pazar günü hariç çalışabilecek.

Mesai saatinin bitimine 30 dakika kalaya kadar gelen tüm araçlara sıra verilecek.

Muayene tekrarı olan araçlara randevu önceliği tanınacak. Cezalı araçlar ile engellilere ait araçlar 7 gün içinde ranedvu ile sıra verilece.

Kusuru tespit edilen araçlar belli bir yetkili servis yada tamirhaneye yönlendirilemeyecek.

Alıntı : http://www.acilkredi.us/arac-muayenelerine-sinir-getirildi/

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Her hakkı saklıdır. İzinsiz Kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım Bilgileri yatırım tavsiyesi değildir.