Turan AY

Bu Hizmetten 9175 Kişi Yararlandı.

03.02.2016
58
Bu Hizmetten 9175 Kişi Yararlandı.

Kepez Belediyesi tarafından verilen ücretsiz diyetisyen hizmetinden 2015 yılında 9175 kişi yararlandı.

Sağlık alanında Kepez’e dev hizmetler sunan Kepez Belediyesi’nin diyetisyen hizmeti yoğun ilgi görüyor.

Kepez Belediyesi Diyet Uzmanı Aslı Alanay’ın gözetiminde 2015 yılında 3858’i yeni kayıt olmak üzere 9175 vatandaş sağlıklı beslenerek kilosunu kontrol altına aldı. Obeziteyle mücadelede Kepezliler sağlıklı şekilde mücadale ediyor.

Tüm vatandaşların ücretsiz olarak yararlandığı diyetisyen hizmeti için önce belediye sağlık laboratuarında hemogram, biyokimya ve kan tahlilleri yapılıyor. Diyetisyen tarafından değerlendirilen testler ve ölçümler sonucu kişiye özel beslenme programı çıkarılıyor. Her 15 günde bir kontrol edilerek gözetim altında tutulan vatandaşlar, zararlı yeme alışkanlıklarından uzaklaştırılarak sağlıklı bir hayata kavuşuyor. Giderek istedikleri kiloya kavuşan vatandaşlar, belediyenin sunduğu hizmetten memnuniyet duyduklarını ifade ediyor. Sağlık alanında çok fazla yenilik yapan Kepez Belediyesi, mahalle taramaları, hastanelerle işbirliği ve çeşitli alanlardaki hizmetleriyle sağlıklı bir Kepez için çalışıyor.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez’de sağlık alanında planladıkları çok fazla projeden sadece biri olan diyetisyen hizmetinden, tüm vatandaşların ücretsiz olarak yararlanarak sağlıklı bir yaşama adım atmaları çağrısında bulundu. Kepez Belediye binası 1’inci katta sağlık hizmetleri bölümünden sıra numarası alarak ücretsiz olarak diyet hizmeti alınabiliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Her hakkı saklıdır. İzinsiz Kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım Bilgileri yatırım tavsiyesi değildir.