Turan AY

Çipli Kimlik Kartı Başvuları Antalya’da Başladı.

09.01.2017
40
Çipli Kimlik Kartı Başvuları Antalya’da Başladı.

Çipli yeni kimlik kartı başvuruları tüm yurtta olduğu ilçemiz Kepez İlçemizde de başladı. 1 Ocak 2017 tarihine kadar pilot bölge olarak seçilen 11 ilde 150 bin kişiye dağıtımı yapılan yeni kimlik kartı için, Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, Kepez İlçe Nüfus Müdürlüğünde gerekli başvuruyu yaptı.

Çipli Nüfus Cüzdanı Başvurusu Nasıl Yapılacak?

15 Yaşını geçenlerin yurt içinde Nüfus Müdürlükleri, yurt dışındaysa temsilciliklere şahsen başvurması gerekiyor. Bunun için her hangi bir Nüfus Müdürlüğüne başvuru yapılabilir. Başvuruların alınması ile birlikte ciddi anlamda sıra oluştuğundan, zaman kaybı yaşanmamak adına randevu alınarak gidilmesinde fayda görünüyor.

Randevuyu Nasıl Alacağız?

Nüfus Müdürlüğünün bağlı internet sitesinden https://ekimlikrandevu.nvi.gov.tr adresinden ve telefonla “Alo 199” çağrı merkezinden randevu alabilirsiniz.

Çipli Kimlik Kartı İçin Gerekli Belgeler Neler?

Oluşturulacak yeni kimlik kartınız için son altı ay içerisinde çekilmiş biyometrik fotoğrafınız ve kimlik beyanını yapabilmek için nüfus cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi, memur kimlik kartı gibi belgelerle başvuru yapabilirsiniz.

Yeni Kimlik Kartının Ücreti Var mı?

Yeni doğum ve değişim için 16 lira, kayıp kimlik kartları için ise 32 lira ödemek zorundasınız.

Başvurusu yapılan kimlik kartları PTT kanalıyla adresinize teslim edilirken, her kartın bir PİN numarası olacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Her hakkı saklıdır. İzinsiz Kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım Bilgileri yatırım tavsiyesi değildir.