Turan AY

Evinizde Duran İlaçlar, İhtiyaç Sahiplerine Ulaşsın…

02.02.2016
14
Evinizde Duran İlaçlar, İhtiyaç Sahiplerine Ulaşsın…

Ziyan Olmasın, Şifa Olsun!

Kepez Belediyesi ve Eczacılar Odası işbirliği ile vatandaşların evlerinde duran ilaçların ihtiyaç sahiplerini ulaştırılması için kampanya başlatıldı.

Kepez Belediyesi  ve Eczacılar Odası işbirliği ile bölgede kullanılmayan ilaçların toplanarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasını sağlayan bir kampanya başlatıldı.

‘Ziyan Olmasın, Şifa Olsun’ adı verilen kampanyaya vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gösterildi. Bölgede bulunan 138 eczanenin destek verdiği kampanya için her eczaneye, ilaç toplama amaçlı kutular yerleştirildi. Daha önce alınan ancak kullanılmayan ve son kullanma tarihi geçmemiş olan ilaçlarını eczanelerde oluşturulan kutulara bırakan vatandaşlar, kampanyaya rekor sayıda destek verdi. Kepez Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından eczanelerden düzenli aralıklarla toplanan ilaçların sayısı yüz binlere ulaştı. Eczacılar Odası ile birlikte yürütülen kampanya, evlerde kullanılmayan ve ziyan olan ilaçların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılarak hem maddi anlamda katkı sağlıyor, hem de tedavi amaçlı üretilen ilaçların heba olmasını önlemeyi amaçlıyor.

Farklı hastalıklar için kullanılan binlerce ilaç, Kepez Belediyesi’nin ekipleri tarafından toplanarak depoda biriktiriliyor. İhtiyaç sahiplerine ulaştırılacak olan ilaçlar, kullanım süreleri bitmeden, yüzlerce kişiye ulaşarak şifa aşılayacak. Eczanelere ellerindeki ilaçları ulaştırmak için akın eden bölge halkı, kampanyaya yürekten destek veriyor. Evlerde bulunan ilaçların yeniden sağlık aşılayacağı uygulama, bölgede 138 eczanede bulunan kutular ile devam ediyor. Vatandaşlar ihtiyaçlarının fazlası olarak evlerinde tuttukları ilaçları, başka hastalara şifa olsun diye bağışlayarak kampanyaya destek veriyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Her hakkı saklıdır. İzinsiz Kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım Bilgileri yatırım tavsiyesi değildir.