Halk Oyunları Yarışma Şöleni

Kepez Belediyesi’nin Türkiye Halk Oyunları Federasyonu iş birliği ile ev sahipliğini üstleneceği büyükler geleneksel düzenlemesiz dal yarışması 3 Aralık’ta gerçekleşecek.

Zengin ve köklü değerlere sahip olan Türk Halk Oyunları’nın yayılıp yaşatılmasını amaçlayan Türkiye Halk Oyunları Federasyonu ve Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü  tarafından geleneksel olarak gerçekleştirilen büyükler düzenlemesiz dal yarışmaları, bu yıl Kepez Belediyesi iş birliği ile Turgut Özal Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek.

“ Halk oyunları sevgi ve barışın mayasıdır.” sloganı ile düzenlenecek olan yarışmalara, İstanbul, Artvin, İzmir, Ankara, Adıyaman, Gaziantep, Diyarbakır, Erzurum, Antalya, Aydın, Çorum, Giresun, Hakkari, Karabük ve Sivas illerinden 16 takım katılacak. Görsel bir şölen sunacak olan yarışmada, birbirinden başarılı ekipler farklı yörelerden gelerek yarışacak.

Turgut Özal Kapalı Spor Salonu’nda 3 Aralık Saat 20.00’de gerçekleştirilecek yarışmaya ücretsiz olarak katılım sağlanabilecek.

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ

Güncel Kredi Bankacılık Haberleri