Turan AY

Kepez Belediyesi Şifa Dağıtıyor…

14.01.2016
39
Kepez Belediyesi Şifa Dağıtıyor…

[xt_go_advt_1]Kepezlilerin sağlığını kontrol eden, sağlık TIR’ını teftiş eden Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü, vatandaşların memnuniyetini ölçtü, sağlık personeline moral verdi.

Gezici sağlık TIR’ı ile ilçe halkının sağlığını kontrol ettiren Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, bu hizmetin gidişatını kontrol etti, sağlık personeline moral verip teşekkür etti. Her yıl tekrarlanan sağlık taramasında, gezici sağlık TIR’ı, 20 mahalleye uğrayacak. Şu ana kadar 11 mahallede hizmet veren TIR’da, gün boyu kalp sağlığı taraması da yapılıyor. Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile ortak hareket edilen sağlık taramasında, tedavisi gerektiren vakalar tespit edilince de müdahale ediliyor.

Mahalleliyle sohbet etti

Beşkonaklılar Mahallesi’ndeki sağlık taraması çalışmasını ziyaret eden Başkan Tütüncü, mahalle sakinleri ile sohbet etti, sağlık taraması ve diğer belediyecilik hizmetlerinden memnuniyeti sorguladı. Çok sayıda vatandaşın teşekkürünü kabul eden Tütüncü, sağlık personelinin de hatırını sordu.

Komplike sağlık hizmetti sunuyoruz

Sağlık taramasında acil tedavi gerektiren durumlara da müdahale edildiğinin altını çizen Tütüncü, “Acil tedavi gerektiren durumlarla karşılaşılınca, hemen harekete geçiliyor. Aynı zamanda ilaç gibi medikal ihtiyaçları da karşılıyoruz. Eğitim Araştırma Hastanesi ya da Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri’nde gerçekleştirilen tedavilerinin ardından, vatandaşlarımızı yine evlerine bırakıyoruz. Yani sadece bir sağlık taraması değil, komple bir sağlık hizmeti sunuyoruz.” diyerek yaptıkları hizmeti açıkladı.

Geçen yıl 7 bin kişinin sağlık kontrol edildi

Geçen yıl 7 bin kişiye sağlık taraması yaptıklarını belirten Tütüncü, bu sayede çok önemli sağlık risklerinin de önüne geçildiğini söyledi. Güzel bir katılımla bu hizmetin devam ettiğini anlatan Tütüncü, şu anada kadar 1450 kişinin kalp sağlığı taramasından geçirildiğini söyledi. Kepez’in altyapı ve üstyapı problemlerini, imara ve şehirciliğe ilişkin sorunlarını çözerken sağlık ve sosyal yardım alanlarında da önemli projeleri hayata geçirdiklerinin altını çizen Tütüncü, şöyle konuştu; “Bu kalp sağlığı taraması da, aslında bizim yasal olarak görevimiz olmayan, ama hemşerilerimize daha güzel yaşam armağan etmek için sınırsız hizmet anlayışıyla hareket ederek, ortaya koyduğumuz hizmetlerden birisi. Tek amacımız yaşadıkları şehirde güzel bir hayat geçirmelerini istiyoruz. Büyük bir memnuniyet gördüm. Bunu görünce bizim tüm yorgunluğumuz gidiyor. Bunu sağlayan tüm bürokrat ve sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum.”

Tütüncü’ye anında ulaşabiliyoruz

Mahallesinde herhangi bir sorunla karşılaşınca Başkan Tütüncü ile direkt görüşebildiklerini anlatan Beşkonaklılar Mahallesi Muhtarı Mehmet Daban ise, “Başkanımız anında isteklerimizi yerine getiriyor. Sağolsun. Bu sağlık taraması hizmeti için de ayrıca kendisine teşekkür ediyoruz.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Her hakkı saklıdır. İzinsiz Kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım Bilgileri yatırım tavsiyesi değildir.