Turan AY

Kepez Muhtarlar Hizmet Biriminin Açılışı Yapıldı.

01.01.2017
34
Kepez Muhtarlar Hizmet Biriminin Açılışı Yapıldı.

Kepez Belediyesi 2016 yılının son açılışı yapılan Kepez Muhtarlar Hizmet Birimi için Yeni Doğan Mahallesi Recep Gürbüz Parkı’nda gerçekleştirdi.

Kepez Belediyesi’nin ilçe muhtarlarına hizmet vermek amacıyla yapımını tamamladığı Muhtarlar Hizmet Birimi, düzenlenen törenle açıldı.  Açılış törenine Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, Antalya Muhtarlar Dernek Başkanı Nazif Alp, Kepez Muhtarlar Dernek Başkanı Feyzullah Büyükkeleş ile çok sayıda meclis üyesi, mahalle muhtarı ve bürokratlar katılım sağladı. Açılış töreninde muhtarlar derneğinin hizmet binası konusunda yaşadığı sıkıntılar dile getirilerek Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün desteğine dikkat çekildi.

Muhtarlar Derneği’nden teşekkür konuşması

Açılış töreninde kürsüye çıkan Kepez Muhtarlar Derneği Başkanı Feyzullah Büyükkeleş, bu döneme kadar üzerinde durulmayan derneğin, Tütüncü döneminde büyük destek gördüğünü ifade etti. Daha önce kalıcı bir hizmet binası olmayan derneğin yeni hizmet noktasının tüm muhtarlara hayırlı olmasını dileyen Büyükkeleş, isteklerini kırmayarak böyle bir hizmet birimini Kepez’e kazandıran Tütüncü’ye kürsüden teşekkür etti.  Açılış töreninde konuşan Antalya Muhtarlar Derneği Başkanı Nazif Alp de yeni hizmet biriminin hayırlı olmasını temenni ederek, Antalya’da bulunan 909 muhtar adına teşekkürlerini sundu.

çıkan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, belediyenin ancak muhtarlarla güçlü bir dayanışma içerisinde olarak başarılı olabileceğini ifade ederek, göreve geldiği 2009 yılından bu yana muhtarlarla sıkı bir iletişimde olduğunu ifade etti. Tütüncü, sözlerine şöyle devam etti: “Belediyeciliğin en temel yaklaşımı muhtarlarla birlikte hareket etmektir. Muhtarsız belediye başkanı olmaz, belediye başkansız da muhtar olmaz. Kepez’de eğer başarılı işler yapılıyorsa, belediye meclisi, muhtarlarımız ve teşkilatımızın el birliği ile yapılıyor.”

Muhtarlara kalıcı hizmet noktası

Çok anlamlı bir tesisi istifadeye sunduklarını belirten Tütüncü, sadece binayı yapmakla kalmayıp muhtarlara her konuda destek olduklarının altını çizdi: “Muhtarlar Derneği’nin kalıcı bir binası bu güne kadar maalesef olamamıştı. Bizim Kepez’deki hizmet yıllarımız içerisindeki en önemli önceliğimiz, yapmış olduğumuz çalışmaları kurumsallaştırmak oldu. Bu anlamda bugün buraya yaptığımız bina, belediyemize ait bir binadır ve ismi Kepez Muhtarlar Hizmet Birimi’dir. Ama bu bina, herhangi bir kiralama ve ihale yoluyla değil, kendi öz mallarıymış gibi Kepez Muhtarlar Derneği’ne aittir. Açmış olduğumuz bu binanın elektiriğinden suyuna, temizliğine tüm giderlerini de belediye olarak biz üstleniyoruz. Muhtarlarımız kurumsal olarak davet ve toplantılarını burada yapabilecekler. Tüm muhtarlarımıza hayırlı uğurlu olsun. “

8 yılda 38 muhtar evi

Muhtarlarla belediyenin bir bütün olarak hareket etmesinin gerekliliğine vurgu yapan Tütüncü, kazandırdıkları 38 yeni muhtar evi ile her mahalleye ulaştıklarını ve muhtarlarla yerel yönetimde her zaman birlikte hareket ettiklerini  söyleyerek sözlerine şöyle devam etti: “Biz görev yıllarımız süresince tam 38 yeni muhtar evi açmak suretiyle muhtarlarımıza bambaşka bir konfor kazandırdık. Bizden önceki dönemlerde muhtarlık hizmet binaları kurumsal bir çizgide maalesef inşa edilememişti. 38’incisini Menderes mahallemizde tamamladığımız muhtar eviyle bütün muhtarlarımız halkımıza hizmet veriyorlar. Biz bütün çalışmalarımızın merkezine muhtarları yerleştirdik. Bundan sonra da böyle olmaya devam edecek.”

Kepez’in 66 mahallesinin muhtarlarına konforlu ve kurumsal bir çalışma ortamı sunacak olan Kepez Muhtarlar Hizmet Birimi’nin, Yeni Doğan Mahallesi Recep Gürbüz Parkı’nda gerçekleşen tören ile açılışı gerçekleştirildi. Dualarla kesilen açılış kurdelesinin ardından hizmet binasını gezen muhtarlar, Tütüncü’ye bir kez daha teşekkürlerini sunarken, genç Başkan yeni hizmet noktasının kendilerine ve Kepez’e hayırlı uğurlu olmasını temenni etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Her hakkı saklıdır. İzinsiz Kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım Bilgileri yatırım tavsiyesi değildir.