Turan AY

Kepez Şairleri Ödüllendiriyor.

17.05.2016
25
Kepez Şairleri Ödüllendiriyor.

Kepez Belediyesi’nin ulusal çaptaki kültür sanat faaliyetlerinden olan Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışması’nın finalistleri, ödüllerini 20 Mayıs’ta düzenlenecek törenle alacak.
Kepez Belediyesi’nin en fazla ilgi gören ulusal çaptaki kültür sanat faaliyetlerinin başında gelen Ahmet Hamdi Tanpınar ile Antalya Şiirleri konulu edebiyat yarışmasının finalistleri, ödüllerini 20 Mayıs’ta düzenlenecek tören ile alacak. Hem Antalya’nın tanıtımına hem de Türk edebiyatına katkı koymayı hedefleye yarışmanın finali, 20 Mayıs’ta Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde ve saat 14.00’te yapılacak.

Jüri başkan Doç. Koçakoğlu

Türkiye’nin dört bir yanındaki şairlerin 189 şiiri ile katılım gösterdiği yarışmayı, Doç. Dr. Bedia Koçakoğlu başkanlığındaki jüri değerlendirdi.. Akademisyen, edebiyat sanatçısı ve bir bürokratın yer aldığı 6 kişilik jüri, 100’er tam puan üzerinden eserleri değerlendirdi. Birinciye 4 bin lira, 2.ye 3 bin lira, 3.ye 2 bin lira para ödülünün verileceği törende, jürinin belirleyeceği 18 yaş altındaki bir katılımcıya 1000 lira teşvik ödülü verilecek. Ayrıca Antalya’nın tanıtımına katkıda bulunan bir kişiye de onur ödülü takdim edilecek.

Marka şehir projeleri

Geçen yıl bu yarışmayı Altın Şehir Antalya temasıyla Ahmet Hamdi Tanpınar yarışmayı düzenlediklerini hatırlatan Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, katılan tüm eserleri bir kitapta topladıklarını vurguladı. Bu yılın yarışmasına katılan eserleri de kitaplaştıracaklarını vurgulayan Tütüncü, prestijli projelerle ilçeyi marka şehir haline getirmek istediklerini söyledi.

Sanattaki önemli hatıraları yaşatıyor

Üç kez Ağa Han Mimarlık Ödülü almış tek mimar olan ve ‘Bilge Mimar’ da olarak anılan Antalya doğumlu Turgut Cansever Ulusal Mimarlık Yarışması ve Barış Manço adına müzik yarışması düzenleyen Başkan Tütüncü, kültür ve sanat çalışmaları ile önemli değerlerin hatıralarının yaşatılmasına da özel bir önem gösteriyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Her hakkı saklıdır. İzinsiz Kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım Bilgileri yatırım tavsiyesi değildir.