Turan AY

Kepez Zabıtası Gıda Üretimi Yapan İmalathanelere Denetimi Sıkılaştırdı.

08.09.2016
39
Kepez Zabıtası Gıda Üretimi Yapan İmalathanelere Denetimi Sıkılaştırdı.

Kepez Belediyesi bayramda nöbette

Kurban bayramında 24 saat nöbet tutacak olan Kepez Belediyesi Zabıta ekipleri, yaklaşan kurban bayramı öncesinde gıda üretimi yapan imalathanelere olan denetimlerini sıklaştırdı.

Kepez Belediyesi, kurban bayramında, başta zabıta olmak üzere vatandaşın ihtiyaç duyabileceği birimleriyle 24 saat nöbet tutacak.  Vatandaşlar, ihtiyaç duydukları anda belediye birimlerine 310 58 58 nolu telefon numarasından ulaşabilecekler.

Zabıta hazır kıta

Zabıta ekipleri, kurban bayramının yaklaşmasıyla birlikte çeşitli gıda üretimi yapan imalathaneler ile restoranlara yaptığı denetimleri sıklaştırdı. Kepez’i dört bölgeye bölen ekipler, bayram öncesinde denetimlerini tamamlayacak. Bu iş ile ilgili görevlendirilen 12 kişiden oluşan 4 ekip, bayram süresince 3’er kez bu tür işletmeleri denetleyecek. Bilhassa tatlı siparişi alan imalathaneleri hedef alan ekipler, hem çalışanların hem üretim alanının hijyenine, hem de saklama koşullarına bakıyor.

Zabıta ceza kesiyor

İşletmeler, tatlı ve pidelerde kullanılan malzemelerin nitelikleri ve uygunluk dereceleri ile çalışanların sağlık portörleri gibi konularda denetlendi. Eksikleri olduğu tespit edilen işletmelere yazılı uyarıda bulunan ve idari para cezaları verebilen zabıta ekipleri, denetlediği ve uygunsuz bir durum görmediği işyerlerine bu hallerinin devam etmesi konusunda sözlü uyarıda bulundu.

7-24 hizmet vereceğiz

Kurban Bayramı süresince denetimlerin hız kesmeyeceğini duyuran Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü,  bayram öncesinde zabıta ekiplerinin özellikle tatlı ve pasta üretimi yapan işletmelerde denetimlerini arttırdığını söyledi. Kurban Bayramı’nda üretimleri yoğunlaşan imalathaneleri göz hapsinde bulunduracaklarını belirten Tütüncü, “Hemşerilerimizin aldığı ürünlerin, daha sağlıklı ve hijyen koşullarda üretilmesini istiyoruz. Gıda denetimi konusundaki hassasiyetimizi sürdürüyoruz. Bu amaçla da zabıta ekiplerimiz 7-24 saat hizmet verecek.” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Her hakkı saklıdır. İzinsiz Kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım Bilgileri yatırım tavsiyesi değildir.