Turan AY

Kepez’de 644 Çocuk Sünnet Olacak.

17.08.2016
38
Kepez’de 644 Çocuk Sünnet Olacak.

Kepez Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği Sünnet Şölen’in bu yıl 8’incisi düzenleniyor. Bu yıl 644 çocuk Kepez Belediyesi tarafından sünnet ettirilecek.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün göreve geldiği 2009 yılından bu yana sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket eden Kepez Belediyesi, geleneksel sünnet şöleni programlarının 8’incisini düzenliyor. 27 Haziran-29 Temmuz tarihleri arasında 644 çocuğun kayıt yaptırdığı sünnet şöleni 20 Ağustos Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Altı yaşından gün almış 644 çocuğun sünnet heyecanı yaşayacağı geleneksel şölenin bu yılki adresi Dokuma Park olacak. Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne müracaat eden ailelerin çocukları erkekliğe ilk adımı atacak.

7 yılda 4497 çocuk sünnet oldu

Sosyal belediyecilik anlayışı ile maddi durumu ortalamanın altında olan ailelerin çocuklarına şölen havasında bir sünnet düğünü yapan Kepez Belediyesi, geçtiğimiz 7  yılda 4497 çocuğun erkekliğe ilk adımı atmasına aracılık etti. Bu yıl 8”incisi düzenlenecek olan proje ile 5 binin üzerinde çocuk belediye hizmetinden yararlanmış olacak.

“Önceliğimiz Çocuklar”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Bizim belediye olarak en önemli önceliğimiz, çocukları mutlu bir Kepez meydana getirmek. Çocuklarımızın yarınları güzel olursa milletimizin de yarınları güzel olacak. Bu yıl sekizinci kez ailelerin mutluluğuna ortak olacağız. Sünnet hem dinimizin gereği, hem de geleneklerimizde var. Bu yıl da yüzlerce çocuğumuz erkekliğe ilk adımı atarken yanında olacağız. Her yönüyle mutlu, sosyal, güçlü bir Kepez için gece gündüz çalışıyoruz.” sözleri ile sosyal belediyeciliğe bir kez daha vurgu yaptı. Kayıtları tamamlanan sünnet şöleni,  20 Ağustos Cumartesi günü saat 20.00’de Dokumapark’ta gerçekleşecek. Şölen toplu sünnet düğünü şeklinde gerçekleşerek yüzlerce çocuğa ve ailelerine coşkulu bir gece yaşatacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Her hakkı saklıdır. İzinsiz Kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım Bilgileri yatırım tavsiyesi değildir.