Turan AY

Kepez’de Okul Birincilerine Bisiklet

29.06.2016
57
Kepez’de Okul Birincilerine Bisiklet

140 okul birincisini bisikletle ödüllendiren Başkan Hakan Tütüncü, “8 yıl önce göreve geldiğimizde arka mahalle olarak görülen Kepez, bugün çocukların yaşamaktan onur duyduğu güçlü bir şehir haline geldi.” dedi.

Eğitime tam destek veren Kepez Belediyesi, bu yıl da 8. kez düzenlediği karne şöleniyle öğrencilerin akademik başarısını ödüllendirdi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 67’si ilkokul, 53’ü ortaokul, 20’si lise olmak üzere 140 okul birincisine bisiklet hediye etti. Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde düzenlenen 8. karne şöleninde okul birincilerini ödüllerini aldılar.

  Su Geçiren Cep Telefonu Tüketici Kararı

En özel hizmetler çocuklara ve gençlere

Ödül töreninde bir konuşma yapan Başkan Hakan Tütüncü, eğitim, kültür ve sanat noktasında yaptıkları yatırımların en özellerini çocuklara ve gençlere yaptıklarına işaret ederek, şunları söyledi: “Eğer yeni bir nesil anlayışı ile çalışmalarımızı sürdürürsek, şehrimizin geleceğinin daha aydınlık olacağını biliyorduk. O sebepten dolayı gençlerimize ve çocuklarımıza özel bir ilgi gösterdik. Okullarında daha iyi ortamlarda okumaları için gereken her türlü yatırımı görev yaptığımız yıllar içerisinde sürdürdük, sürdürüyoruz. Sadece okullarındaki fiziki iyileştirmeleri değil, öğrencilerimizin bir özgüven kazanarak geleceğe yürümeleri, eğitim süreçlerinde bambaşka bir özgüven ruhunu kazanmaları da en önemli problemlerimizden birisi oldu. Bu nedenle öğrencilerimizin derslerindeki başarılarını 8 yıldır ödüllendiriyoruz. Okullarında birinci olan öğrencilerimize bisiklet hediye ettik. Böylece bir sonraki yıl başarı çıtasını biraz daha yükseğe çıkarmak için farklı bir motivasyon oluşturduk.”

    Hediye Kazandınız Diyerek Hesabınızdan Para Çekilmesi

Kepez’in eğitim başarı grafiği yükseliyor

Akademik başarılarının yanında öğrencilerin, sosyal alanda da başarılı olmaları, hayata sarılmaları için çok özel hizmetler ve çalışmaları yaptıklarına dikkat çeken Tütüncü, “Gençlerimizin ve çocuklarımızın kültür, sanat alanında, sportif faaliyetler noktasında yaptığımız çalışmalarda, kendilerini meşgul etmelerini sağladık. Öğrencilerimize takviye derslerin verileceği çeşitli etüt merkezleri, bilgi evleri açtık. 8 yıl önce göreve geldiğimizde arka mahalle olarak görülen Kepez, bugün çocukların yaşamaktan onur duyduğu güçlü bir şehir haline geldi. Milli Eğitim Müdürlüğü’nün resmi rakamlarına baktığımızda her yıl akademik başarısı yükselen, başarı grafiği yukarıya doğru çıkan bir Kepez var.” diye konuştu.

Seçim için değil gelecek için

Başkan Hakan Tütüncü, konuşmasının devamında şunları ifade etti:
“Göreve geldiğimizde, Kepez bütün sosyal gruplarıyla, mutlu insanların yaşadığı bir şehir olmalı, demiştik. Geldiğimiz noktada öğrencilerimizi mutlu ettiğimiz bir Kepez’i hep birlikte meydana getirdik. Bana zaman zaman şunu söylüyorlar: Diyorlar ki, neden bu kadar çocuklarla ilgileniyorsun, çocuklar oy vermiyor ki. Bunu söyleyenlerin bilmediği bir şey var. Aslında biz gelecek seçimler için değil, gelecek nesiller için çalışıyoruz.

   Mesafeli Satış Tüketici Kararı

Yerel yönetimler eğitime destek vermeli

Eğer bir şehri güzelleştirmek, şartları değiştirmek istiyorsanız, insan faktörünü kaliteli hale getirmelisiniz. İnsan faktörünü kaliteli hale getiren yer okuldur. Okul sadece öğretmenlere, Milli Eğitim’e bırakılmayacak kadar önemlidir. Veliler, bu işin içerisinde olmalı. Yerel yönetimler, eğitim benim sorumluluğunda değil, diyerek kenara çekilmemeli. Herkes işin içerisinde olmalı.

Karne şöleni başarıyı artırıyor

Bugün ödüllendirdiğimiz okul birincileri geleceğin Türkiye’sinde söz sahibi olacaklar. Bu yavrularımıza siz bir şeyden anlamazsınız, çocuksunuz diye bakmak en büyük yanılgıdır. Tam tersine bugünkü çocuklara geleceğin sorumluluk sahipleri olarak bakıyoruz, geleceği bugünden şekillendirmenin doğru olduğunu düşünüyoruz.

     Çatlak Cep Telefonu Tüketici Kararı

8 yıldır yaptığımız karne şölenleri bu anlamda çok önemlidir. Okullara yıl boyunca yaptığımız ziyaretlerde öğrencilerimiz, başkanım ben 1. olacağım ve ödülü alacağım, diye bize heyecanlarını aktarıyorlar. Bu Kepez’in eğitimi için önemli bir gelişmedir.
Bisikletleri birincilere verdi

Doğru inandığımız yolda yürümeye, ilçemizin eğitimine destek vermeye, şehrin eğitim noktasında geleceğini aydınlatmaya, yavrularımızdan aldığımız enerji ile yolumuza devam edeceğiz. Kepez Belediyesi, bürokratları ve çalışanlarıyla eğitiminin de öğrencilerimizin de velilerimizin emrindedir.”
Başkan Hakan Tütüncü, konuşmasının ardından başarılarından dolayı kutladığı ve iyi tatiller dileğinde bulunduğu 140 okul birincisine, bisikletlerini hediye etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Her hakkı saklıdır. İzinsiz Kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım Bilgileri yatırım tavsiyesi değildir.