Turan AY

Kepez’den Doğa Turları Devam Ediyor.

27.04.2016
7
Kepez’den Doğa Turları Devam Ediyor.

Kepez Belediyesi, Ovacık Gedelma’ya düzenlediği doğa yürüyüşü etkinliği ile 100’e yakın katılımcıyı, doğa ve ormanla buluşturdu.

Aralarında çocukların da olduğu doğaseverlerin katıldığı yürüyüş, doğa rehberi ve Milli Dağcı Ömer Faruk Gülşen liderliğinde yapıldı. “7’den 70’e herkese spor” sloganıyla başlatılan etkinlik kapsamında katılımcılar,  doğal alanların yer aldığı Ovacık, Gedelma ve Roma Köprüsü’nü yürüyerek gezdi. Farklı yaş ve meslek gruplarından yaklaşık 100 kişinin katıldığı turlar, ayda iki kez Kepezlileri doğa ile buluşturuyor. Yürüyüş için Erdem Bayazıt Kültür Merkezi (EBKM)’nin önünde toplanıldı ve buradan katılımcılar, Kepez Belediyesi’nin otobüsleriyle yürüyüş alanına götürüldü. Yürüyüşte yer alanlar, Ovacık’ta ve Gedelma’da, orman içerisindeki patikada yürüyerek şehir stresinden uzak, dingin bir gün yaşamı imkânı buldular. Yürüyüşte yer alan çocuklar ise hem doğayı tanıdı, hem de büyükleriyle güven içerisinde yürüyüş yaptı.

Kepez Belediyesi’nin ücretsiz bir hizmeti olan doğa yürüyüşü etkinliği, Antalyalılara muhteşem bir doğada, şehir stresinden, gürültüden uzak bir gün yaşama imkanı sunuyor.

Antalyalılar tarafından yoğun ilgi gören ve “7’den 70’e herkese spor” sloganıyla başlatılan doğa yürüyüşüne, öğrencilerin de yer aldığı 100’e yakın kişi katıldı. Katılıcımlar, Ovacık’ın muhteşem manzarasındaki uzun parkuru, doğa rehberi ve Milli Dağcı Ömer Faruk Gülşen’in liderliğinde yürüdü. Nisan ayı yürüyüşlerin ikincisi, 30 Nisan Cumartesi günü Şakayıklar Zamanı, Bey Dağları ve Hisar Çandır’a gerçekleştirilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Her hakkı saklıdır. İzinsiz Kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım Bilgileri yatırım tavsiyesi değildir.