Turan AY

Kepez’den yaşlılara vefa projesi

22.02.2016
62
Kepez’den yaşlılara vefa projesi

Kepez Belediyesi, tarafından yaşlısına bakmak zorunda olan, bu nedenle sosyal hayata dahil olamayan vatandaşların yükünü hafifletmeye yönelik bir uygulama olan, şefkat ve huzurevi projesi hayata geçiriliyor.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün seçim vaadi olan 70 projeden biri olan şefkat ve huzurevi projesinde sona yaklaşılıyor. Mimarisi İstanbul’daki tarihi Darülaceze’den esinlenerek hazırlanan şefkat ve huzur evi, Kütükçü Mahallesi’nde 2 bin 400 m2’lik arsa üzerine inşa edildi. Yaşlı vatandaşlara vefa örneği olarak tasarlanan proje, Türk mimarisini modern mimariye uyarlanarak dizayn edildi.

[xt_go_advt_2]

Kütükçü Mahallesi’nde hayata geçirilen proje, modern yapısı ve yaşlılara sunduğu hizmet ile tamamlanma aşamasına ulaştı. 2016 yılı içerisinde hizmete açılması planlanan proje, yaşlısına bakmak zorunda olan, bu nedenle sosyal hayata dahil olamayan vatandaşların yükünü hafifletecek. Tatile çıkmak ya da herhangi bir işini halletmek için şehir dışında olacak vatandaşların anne babaları, geçici olarak misafir edilebilecek. Huzur ve şefkat evinin önemli vaatlerinden bir tanesi olduğuna işaret eden Başkan Hakan Tütüncü, “Bu projenin tamamlanma aşamasına gelmiş olmasını, görmekten dolayı da büyük mutluluk duyuyorum.  Bu eserimiz, Antalya’mıza hayırlı, uğurlu olsun. Anlamlı olan bu proje, hemşehrilerimize kolaylıklar sağlayacak.” diye konuştu.

Antalya’nın Darülacezesi olacak  

İstanbul’daki Darülaceze’yi örnek alan projede konforlu bir şekilde hizmet verecek olan tesis, çok katlı, sıkışık, bunaltıcı yapılar yerine tek katlı, iç bahçesinde dinlenme yerlerinin, yürüyüş parkurlarının, pasif sporların yapılacağı alanların ve sohbet kamelyalarının olduğu huzurlu bir mekânda hizmet verecek. Şefkat ve huzurevinde, televizyon odaları, hobi atölyeleri, kütüphane, dinlenme ve sohbet mekânlarının yanı sıra, bahçeli kafeterya, revir, hemşire odası, ibadethane, yemekhane, psikolog ve diyetisyen odaları, çamaşırhane, idari ofisler ile 50 yatak kapasiteli dinlenme yatak odaları yer alıyor.

Manevi Evlat projesi

Kepez Belediyesi, barınma ve temel yaşam ihtiyaçlarını, karşılayacağı yaşlıların sosyal hayata katılmalarını sağlamak için de tesiste çeşitli etkinlikler düzenleyecek.  Bu etkinliklerden biri olan “manevi evlat projesi” ile çocuklar ve gençler huzurevinde kalan yaşlılarla bir araya getirilecek. Böylece nesiller arasında gönül köprüsü kurularak, yaşlıların yaşam sevinçlerinin artmasına çalışılacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Her hakkı saklıdır. İzinsiz Kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım Bilgileri yatırım tavsiyesi değildir.