Kepez’den eğitime 10 milyon lira

Kepez Belediyesi, ilçedeki tüm okulların bakım ve onarımı için bir yıl içerisinde 10 milyon liraya yakın harcama yapıyor.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, gerçekleştirdiği dev projelerle şehir kimliği kazandırdığı ilçenin eğitim kalitesini artırmak için de belediyenin imkânlarını seferber ediyor. “Eğitime yatırım yapmak hukuki değil, vicdani sorumluluğumuzdur” diyen Başkan Tütüncü, hem mevcut okulların bakım ve onarımını yaptırıyor hem de imar düzenlemesi ve arazi tahsisleriyle ilçeye yeni okullar kazandırıyor.

Tüm okullara hizmet

Başkan Tütüncü, göreve geldiği 2009’dan bugüne kadar ilçedeki okulların tamamına yakınını birkaç kez ziyaret etti. Belediye binasında da binlerce ilk kademe öğrencisini misafir etti. Tütüncü, bu buluşmalar sırasında okul idarecilerinin, öğretmenlerin ve öğrencilerin okullarıyla ilgili talep ettiği hizmetleri imkânlar dâhilinde karşılıyor.
Tütüncü’nün, talimatları doğrultusunda Fen İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri hem yaz döneminde hem de eğitim ve öğretim dönemi boyunca talepleri karşılamak için okullarda çalışma yapıyor.

Belediye her okulda var

Mevcut dersliklerin boya, badana, sıva, sıraların tamiratı gibi ihtiyaçlar karşılanırken, çevre düzenlemesi, bordür, kilit taşı ve fayans döşenmesi, bank, üzeri kapalı piknik masaları gibi oturma alanlarının oluşturulması,  basket, voleybol, futbol sahalarının yapılması, çöp sepetlerinin konulması gibi çalışmalar da gerçekleştiriliyor. Okul bahçelerinde sıcak asfalt, kilit taşı döşenmesi, peyzaj çalışmaları da gerçekleştiriyor. İmkanlar dahilinde okulların spor malzemesi, kitap, bilgisayar, klima gibi taleplerine de cevap veriliyor. Başkan Hakan Tütüncü, iktidarında Kepez Belediyesi, bugüne kadar ilçedeki 163 okulun tamamında çalışma gerçekleştirdi.

Eğitime yatırım vicdani bir sorumluluk

“Eğitime yapılan yatırım kaybettirmez. Hem Hak hem de halk nezdinde yerini mutlaka bulur.” diyen Tütüncü, belediyelerin eğitime yatırım yapmalarının hukuki bir zorunluluk değil, vicdanı bir sorumluluk olduğunun altını çiziyor. Başkan Hakan Tütüncü, “Kepez’de, ilk ve ortaöğretim öğrenci sayımız 100 bin. Bu 100 bin gencimizi ve çocuğumuzu iyi yetiştirebilirsek, geleceğe güçlü bir şekilde taşıyabilirsek bu genç nüfus, bırakın Kepez’i, Türkiye’yi uçurur.” hatırlatmasını da yaptı.

Kepez Türkiye’yi uçurur

Okulların ihtiyaçlarının, öğrencilerin taleplerinin karşılanması noktasında üstün bir gayret gösterdiklerinin altını çizen Tütüncü, şöyle devam etti:  “Okula yapılan destekler ve katkılar kadar öğrencilerle sohbet etmeye, fikirlerini dinlemeye de önem veriyoruz. Çocuklarımız, ülkemiz için çok değerlidir. Bu ülkenin yarınları, manevi mirasçıları çocuklarımızdır. Çocuklarımızın düşüncüleri, fikirleri bizler için önemlidir. Normalde bir belediye başkanının okullara gelmesi, eğitimle ilgilenmesi düşünülmez. Okullar, belediyenin değil, Milli Eğitim Bakanlığı’nın sorumluluğundadır. Yetkimiz olmamasına rağmen öğrencilerimize daha iyi imkan sunalım, diye üstün bir gayret gösteriyoruz.  Öğrencilerimizi ve ülkemizi çok sevdiğimiz için eğitim anlamında yatırım yapıyoruz. “

Tütüncü, yıl içerisinde okulların bakım ve onarımı ve taleplerinin karşılanması için 10 milyon liraya yakın harcama yaptıklarını da kaydetti.  Tütüncü, eğitim kurumlarına desteklerinin devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Fiziki şartları iyileştirilen okullara, eğitim dönemi boyunca temizlik hizmeti de veriliyor. Oluşturulan bir ekip tarafından, 15 günde bir ilçedeki okulların iç ve dış hijyen temizliği de yapılıyor.

Haber ve fotoğraflar. Kepez Belediyesi Basın Bürosu

     
 
 
This template downloaded form free website templates