Kepez’e 1 yılda 15 yeni okul

Başkan Hakan Tütüncü, 2014’te ilçeye 15 yeni okul yatırımının gelmesini sağladı. Bu yıl 12 okulun yapımı başlarken, 2015 yılında yatırımı kesinleşen 3 yeni okul daha inşa edilecek.

 

Göreve geldiği günden bugüne kadar eğitime yüzde yüz destek veren bir anlayışla hareket eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçeye yeni eğitim kurumları kazandırmak için aralıksız çalışıyor.
 
Başkan Tütüncü, 2015’te ilçede yapılacak ola eğitim yatırımlarını değerlendirmek amacıyla geçtiğimiz günlerde Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay ile bir araya gelmişti.  Görüşmenin ardından Kepez’e, 2015’te yapılacak eğitim yatırımları hakkında bir açıklama yapan Tütüncü, ilçede eğitim ve sağlık yatırımlarına önem verdiklerinin altını çizdi.

Belediye olarak bu yatırımları teşvik edici adımlar attıklarına değinen Tütüncü, “Belediye olarak eğitim ve sağlık alanında yatırımlar yapıyoruz. Devlet eli kanalıyla bölgeye eğitim ve sağlık kuruluşlarının kazandırılmasını da hedefliyoruz. Eğitim ve sağlık bizim için çok önemli. Çünkü bir kentin şehrin gelişmesinde en büyük etken eğitimindir.  Daha sonra vatandaşların ihtiyaç duyduğu en temel ihtiyaç sağlık hizmetidir.” açıklamasını yaptı.

Kepez’de eğitimde tarihi rekor kırıldı

Tütüncü, geçtiğimiz yılları eğitim ve öğretimle alakalı çok iyi değerlendirdiklerini belirterek,  sözlerini şöyle sürdürdü: “2009 yılından sonra Hükümetimizin katkılarıyla bölgemize pek çok okul kazandırdık. Kazandırdığımız bu okulların kimileri de çok farklı niteliklere sahip eğitim kurumlarıdır. Kazandırılan eğitim yatırımları bölgemizin eğitimine çok farklı bir katkı veriyor. Eğitim yatırımlarında 2014 yılı da çok güzel geçti. 2014'te 15 tane yeni okul binasını bölgemize kazandırdık. Kepez bölgesinde 2014'te 15 tane okul kazandırılmış olması Kepez adına tarihi bir rekordur. Bu rekorla birlikte daha büyük işler yapmak, daha çok hizmet üretmek aşkıyla, şevkiyle doluyoruz. Bu anlamda 2015 yılını da çok farklı bir enerji ve heyecanla geçireceğiz.  2015'te de tıpkı 2014'te olduğu hızlı bir eğitim yatırımları sürecimiz olacak.”

İşte yapılacak okullar

Başkan Hakan Tütüncü, 2014’te yatırım programına alınan ve 2015’te yapılacak okullarla ilgili şu bilgiyi verdi: “Yeni Doğan Mahallesi'ne yeni bir ilkokul kazandırıyoruz. Yine Kuzeyyaka ve Gündoğdu mahallelerine hizmet veren Gülgün Nihat Ömür İlkokulu'nun bahçesine yeni 24 derslikli bir ortaokul binası kazandırıyoruz.  Akdeniz Sanayi Sitesi'nin içerisinde, bölgedeki mahallelere hizmet verecek güzel bir Endüstri Meslek Lisesi'ni de hayata geçireceğiz.  2015'te bölgemize güzel bir Fen Lisesi kazandırma hedefimiz var. Kepez’e,  çeşitli dallarda liseler kazandırmaya yönelik bir çalışma yapıyoruz. Bu çalışmamız kapsamında Milli Eğitim Bakanlığımız ile kol kola yürüyerek, iktidarımızın desteklerini Kepez'imize çekerek; ilçemizin genç ve dinamik nüfusuna yeni yeni eğitim yuvaları kazandıracağız. Bu eğitim yuvalarından eğitim alan öğrencilerimiz de Kepez'imizin, ülkemizin geleceğine güç katacak.

Tütüncü, 2015'te okullara her türlü desteği vermeye devam edeceklerinin altını çizerek,  “Bugüne kadar 10 milyonun üzerindeki bir kaynağı, hukuki sorumluluğumuz olmamasına rağmen, kendimizi vicdanen sorumlu hissetmemizden dolayı eğitime aktardık. Bu kaynağa yenilerini ekleyeceğiz. Daha çok eğitim diyeceğiz. Daha çok sağlık diyeceğiz.  Böylece bölgemizi çok farklı bir değişime taşıyacağız.”

2014’te yapılan eğitim kurumları

Varsak İmam Hatip Ortaokulu (Varsak Karşıyaka Mahallesi 24 derslikli)
Şehit İbrahim Barış Yurtseven Ortaokulu (Çankaya Mahallesi 12 derslikli)
Fevzi Çakmak Mahallesi İlkokulu (24 derslikli)
Fevzi Çakmak Mahallesi Spor Lisesi ve 100 öğrenci pansiyon binası (16 derslikli)
Teomanpaşa Mahallesi İlkokulu  (24 derslikli)
Özel Eğitim Okulu  (Şafak Mahallesi 24 derslikli)
Gazi Mahallesi İlkokulu (24 derslikli)
Çamlıbel Mahallesi Anadolu Lisesi (24 derslikli)
Bilim Sanat Merkezi (Kültür Mahallesi 16 derslikli )
Yeni Doğan Mahallesi İmam Hatip Ortaokulu (16 derslikli)
2 tane anaokulu

2015’te yapılacak olan okullar

Yeni Doğan Mahallesi İlkokulu (16 derslikli)
Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi  (24 derslikli ve 2 atölye binası)
Gülgün Nihat Ömür Ortaokulu (24 derslikli)

 

 

     
 
 
This template downloaded form free website templates