Hastane Cumhuriyet Bayramı hediyesi olacak

Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, 350 yataklı devlet hastanesinin yapımının 29 Ekim 2015’te tamamlanarak, bir Cumhuriyet Bayramı hediyesi olarak Antalya’ya kazandırılacağını söyledi.

 

TOKİ eliyle Antalya`nın Kepez ilçesinde Sütçüler bölgesine inşa edilen ve ihale bedeli 75 milyon lira olan Kepez Devlet Hastanesi’nin karkasının ve iç tefrişatının yüzde 55’i tamamlandı.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de gayretleri sonucu Kepez’e kazandırılan ve geçtiğimiz 3 Mart’ta temeli atılan 350 yataklı hastanenin şantiyesini ziyaret etti. Tütüncü,  şantiye binasında yüklenici firma yetkililerinden hastanenin inşasının son durumuyla ilgili bilgi aldı. Tütüncü, firma yetkilileri eşliğinde daha sonra hastane binasına giderek, örnek hasta odasını inceledi ve katları dolaştı. 

İftihar edilecek bir eser yükseliyor

 İnceleme sonrası bir açıklama yapan Başkan Hakan Tütüncü, “Kepez'de, iftihar edilecek bir eser yükseliyor.” dedi. Hastanenin hayat bulması için çok uğraş verdiğini anımsatan Tütüncü, “Kepez, hastane yatırımını hak ediyordu. Uzun uğraşlarımız neticesinde 2014 Mart ayında hastanenin temeli atıldı. Ne mutlu ki, 9 ay gibi kısa bir sürede hastanenin kaba inşaatında ve iç tefrişatında belli bir noktaya gelindi. Aşkla, şevkle devam eden bir hastane inşaatı var.  Bu eser, Kepez bölgesine Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan kamu yatırımlarından daha büyük bir kamu yatırımı olarak yükseliyor.”

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda açılacak
 
Hastanenin kazasız, belasız bugüne kadar gelen yapım sürecinin tamamlanıncaya kadar devam etmesini dileyen Başkan Tütüncü, “Yüklenici firmalara,  çalışanlarına başarılar diliyorum.  Sağlık Bakanlığı'na da böyle bir tesisi Kepez'e kazandırmalarından dolayı Antalya adına teşekkür ederim.” ifadesini kullandı.
 
Tütüncü, hastanenin 29 Ekim 2015’te hizmete açılacağının sözünün verildiğini hatırlatarak, konuşmasını şöyle sürdürdü:  “Yüklenici firmanın, hastane inşasını 2015'nin sonuna bitirme planı vardı. Sağlık Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu, temel atma töreninde, hastaneyi 29 Ekim 2015'te hizmete açmak istediklerini ifade etmişti. Yüklenici firma da o tarihte hastaneyi bitirme sözü vermişti. İnşaatın seyrine baktığımız zaman görüyorum ki söz verdikleri tarihte bitirecekler. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı hediyesi olarak Kepez'e, Antalya'ya hastaneyi kazandıracaklar.”

Kepez sağlığın merkezi oluyor

Tütüncü, Kepez’in sağlık yatırımlarında merkez haline gelmeye başladığının altını çizdi.  Kepez'de pek çok sağlık yatırımı yükseldiğine dikkat çeken Tütüncü, “Kepez hızlı bir şekilde sağlık merkezine dönüşüyor. Önümüzdeki günlerde 1000 yataklı şehir hastanesinin Kepez'e inşa edilecek olması halkımızda büyük bir memnuniyet meydana getirdi.  Kepez Ahatlı Mahallesi'nde 50 ünitelik Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nin temeli de önümüzdeki günlerde atılacak. Antalyalılar, ağız ve diş sağlığı hizmetini alabilmek için Kepez'e gelecek.  İlçemizin dört bir yanında sağlık tesisleri yükseliyor. Sağlık Bakanlığımız, Hükümetimiz, Büyükşehir Belediyemiz,  Kepez Belediyesi olarak yeni sağlık yatırımlarının her şeyin başı sağlık diyeceğiz ve daha güzel sağlık eserleri meydana getirmek,  daha büyük sağlık yatırımları yükseltmek en temel hedefimiz olacak.”

11 katlı 75 milyon liralık yatırım

İhale bedeli 75 milyon 844 bin 500 lira olan Kepez Devlet Hastanesi, 53.500 m2 inşaat alanına  sahip ve 3 ana bloktan oluşuyor.

12 adet ameliyathanenin yer aldığı hastanenin, -B+Z+8 kat olmak üzere toplam 10 katlı hastane yatak bloğu.- B+Z+3 kat olmak üzere toplam 5 katlı acil, ameliyathane ve yoğun bakım bloğu - B+Z+4 kat olmak üzere toplam 6 katlı poliklinik bloğu bulunuyor. 
Acil kısmın, polikliniklerin, hasta yatak bloklarının, ameliyathanelerin, yoğun bakım birimlerinin, laboratuarların, teşhis ünitelerinin, yemekhanenin bulunduğu hastanede, konferans, toplantı salonları ile kafeteryalar gibi yardımcı fonksiyonlar da düşünüldü.
11 katlı ve 300 ile 396 yatak kapasitesi  olan hastanenin 14 bin m2 açık otoparkı da yer alıyor. Haber ve fotoğraflar Kepez Belediyesi Basın Bürosu

 

     
 
 
This template downloaded form free website templates