Turan AY

Kepez’in Artık Sinema Salonu Var.

28.03.2016
32
Kepez’in Artık Sinema Salonu Var.

Adsız - KopyaKepez Belediyesi’nin, Kepez Park Varsak Kompleksi içerisinde yapımını tamamladığı sinema salonu, tanıtım seansı ile hizmete girdi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilk hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Başkan Tütüncü, göreve geldiği 2009’da bir tane kültür merkezi olmayan Kepez’e, kültür ve sanat etkinliklerinin yapılacağı mekânlardan sonra belediye sinema salonu da kazandırdı.

Tanıtım seansı ile hizmete girdi Belediye sinema salonu, Antalya’nın ilkleri olan tam olimpik yüzme havuzu ve masal parkının olduğu Kepezpark Varsak Kompleksi’ne yapıldı. Yapımı tamamlanan bölgenin ilk sinema salonu da tanıtım seansı ile kapılarını açtı. Başkan Tütüncü ve eşi Dr Ayşe Tütüncü, tanıtım seansında sinema salonunda, belediye meclis üyelerini, Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Yusuf İşeri ve ilçe yönetimini ağırladı. Belediye sinema salonunun bölgeye hayırlı olmasını dileyen Tütüncü, tesisin Kepez’in sosyal ve kültürel yaşamına önemli bir katkı sağlayacağını belirtti. 4 salonu var 4 salondan oluşan tesis, Başkan Hakan Tütüncü’nün, rekor seviyedeki alt ve üst yapı inşaatlarıyla şehir görünümü kazandırdığı Varsak bölgesinin, sosyal etkinlik ihtiyacına da cevap verecek. Bölge sakinleri, vizyondaki filmleri, uzak yerlerde değil, yürüyüş mesafesindeki sinema salonunda izleyebilecekler.  Toplamda 280 koltuk kapasitesi olan sinema salonu, renkli koltukları ve modern çizgilerdeki tefrişatıyla dikkat çekiyor. Maliyeti 1 milyon 500 lira  Maliyeti 1 milyon 500 lira olan tesiste, ikisi 90 koltuklu, ikisi de 50 koltuklu olmak üzere 4 adet salon bulunuyor. Salonlar, belirli yaş gruplarına eğitim amaçlı filmlerin izlettirilebileceği ve çeşitli sunumların yapılabileceği şekilde tasarlandı. Kamera yardımıyla bir salonda yapılacak olan seminer, diğer salonlarda da canlı olarak izlenebilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Her hakkı saklıdır. İzinsiz Kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım Bilgileri yatırım tavsiyesi değildir.