Turan AY

Kepez’in En Büyük Takası Olacak

07.11.2016
73
Kepez’in En Büyük Takası Olacak

Başkan Hakan Tütüncü, 23 milyon TL ederindeki takas ile konut alanında kalan Vakıf arazilerinde, 40 yıla yakın yaşanan tapu probleminin büyük oranda çözüldüğünü söyledi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Gazi Mahallesi’ndeki semt spor sahasının açılış töreninde bölge halkına tapu müjdesi verdi.
Tütüncü, törendeki konuşmasında Gazi Mahallesi ile Kepez’in genelinde Vakıf arazilerinde gecekondusu bulunan 5 binden fazla kişinin 30 yıldan fazla tapu problemlerinin çözümünü beklediğini söyledi.

23 milyon TL’lik takas onaylandı

Vakıf arazilerindeki gecekonduların tapu sorununu çözebilmek için 8 yıldır hummalı bir çalışma gerçekleştirdiklerine işaret eden Tütüncü; “3 hafta önce Ankara’ya giderek partimizin il, ilçe başkanı ve Antalya milletvekillerimizle Vakıf arazilerindeki tapu sorununun çözecek olan takas işleminin sonuçlanması için ilgili bakanlarla görüştük. Geçtiğimiz hafta Vakıflar Meclisi, Kepez’in en büyük takasını yanı 23 milyon TL değerindeki gayrimenkulün Vakıflar ile Milli Emlak arasında takasını onayladı. Bir başka ifade ile 23 milyon TL’lik Vakıflar arazisi Kepez’de takas yoluyla artık Hazine arazisi haline geldi. Hazine arazi haline gelen Vakıf arazilerini belediyemiz devralacak ve hak sahiplerine tapularını verecek.” açıklamasını yaptı.

Sıra ticari parsellerde

“Müjdeler olsun, Kepez’in Vakıf arazilerinde tapu sorunu büyük oranda sona ermiştir.” diyen Başkan Hakan Tütüncü, ticari alandaki Vakıf parselleriyle ilgili de şu bilgilendirmeyi yaptı: “ Takas, ticari alanda kalan Vakıf parsellerini kapsamıyor. Sütçüler ile Yeşilırmak caddelerindeki ticari kısımda kalan Vakıf parsellerinin takasla tapu problemini çözümünü kapsayan çalışmamız ise devam ediyor.
Tütüncü, Vakıf parsellerindeki tapu sorununun çözümüne desteklerinden dolayı Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak’a, Maliye Bakanı Naci Ağbal’a, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na, Ak Parti Antalya Milletvekillerine ve Ak Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer’e teşekkür etti.

Takas işlemi nasıl olacak?

Başbakanlığın onayının ardından takas için Vakıflar Genel Müdürlüğü ve Milli Emlak Genel Müdürlüğü arasında protokol imzalanacak. Daha sonra belediyeye bir protokolle devredilecek olan parseller, gecekondu yasası uyarınca hak sahiplerine, encümen marifetiyle belli bir ücret karşılığında tahsis edilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Her hakkı saklıdır. İzinsiz Kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım Bilgileri yatırım tavsiyesi değildir.