Turan AY

Kepez’in Yeni Havuzu Çocuklar İçin Hazır.

26.04.2016
71
Kepez’in Yeni Havuzu Çocuklar İçin Hazır.

Kepez Belediyesi’nin Dokuma Parkı yanında yaptırdığı açık yüzme havuzu, açılış öncesinde suyla doldurulup test edildi.

Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü’nün ilçe çocuklarına armağan ettiği açık yüzme havuzu tamamlanarak, test için suyla dolduruldu. Dokuma Kent Parkı yanındaki 7 dönümlük alan üzerine kurulu olan tesisteki 1176 metre kare büyüklüğündeki 8 kulvarlı havuz, 1.20, 1.40 ve 1.60 derinliklerinde yapıldı. Kepezli çocukların yüzme öğrenmesi için tasarlanan soysal tesis, her yaşa ve kesime hitap ediyor.

Kaykay pisti de var

Maliyeti 2 milyon 600 bin lirayı bulan tesiste 2 vitamin bar, kafeterya, kaykay pisti, çocuk oyun parkı, açık hava spor aletleri alanı ve koşu pisti yer alıyor. Temeli 3 Eylül’de atılan tesisin, diğer mahallelere de uygulanmak üzere, tip proje olarak belirlendi.

Yüzme bilmeyen kalmasın

Antalya’nın ilk tam olimpik havuzunun ardından şimdi de açık yüzme alanlarını Antalyalılara kazandıran Tütüncü, en önemli hedeflerinin gençlerin eğlenebileceği tesislere sahip olması olduğunu söyledi. Kepezlilerin yüzme sporunun önemini vurgulamayı da amaçladıklarını belirten Tütüncü, “Yüzme bilmeyen Kepezli kalmasın diyoruz. Antalya gibi bir iklime sahip bir yerde, açık yüzme havuzları 8- 9 ay boyunca hizmet verebiliyor. Biz de 9 ay boyuca yüzme bilmeyenlere bu sporu öğretebileceğiz.” diye konuştu.

Kepez’in EXPO Sembolü Zeytin

26 Nisan 2016 0

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Her hakkı saklıdır. İzinsiz Kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım Bilgileri yatırım tavsiyesi değildir.