Turan AY

Kimsesiz Çocukların Hayata Tutunmalarını Sağlayan “Koruyucu Aile Sistemi”

05.02.2016
81
Kimsesiz Çocukların Hayata Tutunmalarını Sağlayan “Koruyucu Aile Sistemi”

Koruyucu aile adayları Kepez’de buluştu

Kimsesiz çocukların hayata daha kolay tutunmalarını sağlayan ‘koruyucu aile’ sistemi, Kepez Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte, koruyucu aile adaylarına anlatıldı.

Kepez Belediyesi, daha fazla koruyucu aile bulunmasına yardımcı olmak amacıyla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile koruyucu aile adaylarını Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde buluşturdu.

Kimsesiz çocukların hayata daha kolay tutunmalarında önemli fayda sağlayan koruyucu ailelerin sayısının artması için, koruyucu aile bilgilendirme ve tanıtım toplantısı düzenlendi. Kültür merkezdeki toplantıya Antalya Valisi Muammer Türker’in eşi Filiz Türker, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Çalışkan, Kepez Kaymakamı Suphi Özgödek, Kepez Milli Eğitim Müdürü Hüdai Vural ve Kepez Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Özsoy katıldı.

Türker açılışı yaptı

Toplantının açılış konuşmasını yaparken Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün projeleri kapsamında çalıştığını hatırlatan Filiz Türker, bu sistemin önemine ve yardımlaşmanın kültürümüzde var olduğuna vurgu yaptı. Daha sonra Antalyalı koruyucu aileler Nilgün Eroğlu Üstün ile Ercan Ay, koruyucu ailelik süreci ve duygularını paylaşmak üzere kürsüyü devraldı.

Sistemi uzmanları anlattı

Sistemin nasıl işlediğini, kimlerin koruyucu aile olabileceğini, bu sistemin çocuklara sağladığı faydaları gibi başlıklarda merak edilen konular, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün iki personeli tarafından yanıtlandı. Toplantının finalinde ise Filiz Türker, Üstün’e ve Abdullah Çalışkan ise Ay’a teşekkür çiçeği buketi verdi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Her hakkı saklıdır. İzinsiz Kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım Bilgileri yatırım tavsiyesi değildir.