Turan AY

Köşe Kapmaca’ya Gala Gösterimi Yapıldı.

08.02.2016
42
Köşe Kapmaca’ya Gala Gösterimi Yapıldı.

Kepez Belediye Tiyatrosu’nun yeni oyunu Köşe Kapmaca’ya, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde gala gösterimi yapıldı.

Kepez Belediye Tiyatrosu’nun yeni sezon yetişkin oyunu Köşe Kapmaca’ya, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde gala gösterimi düzenlendi. Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, gösteriye eşi Dr. Ayşe Tütüncü ile birlikte geldi. Kepez Milli Eğitim Müdürü Hüdai Vural, AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, İlçe Başkanı Yusuf İşeri, çok sayıda AK Partili ve oyunun yönetmeni Oktay Gözpınar, gala gösterimini sanatseverler ile birlikte izledi.döşemealtı-halı-yıkama

Tuluat yaptı

Kepez Belediye Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Abdullah Sürekli, başrol oyuncusu olduğu gösterimde bol bol tuluat yaptı. Mobil telefonlarını kapatmayan izleyiciler ile tatlı bir atışmaya giren Sürekli, oyunun tekstinde olmayan doğaçlama replikler kullandı, dans etti. Usta oyuncunun bu ekstra müdahaleleri, seyirciyi dakikalarca güldürdü.

Tiyatro kamu hizmeti oldu

Sürekli ile Gözpınar’a çiçek buketi ile oyunculara teşekkür belgesini vermesi için sahneye davet edilen Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü, bu topluluğu kurarken ne kadar doğru bir karar almış olduklarını ifade etti. Göreve geldiğinde ilçeye bir belediye tiyatrosunun yakışacağını düşündüklerini anlatan Tütüncü, “Oyunu izlerken Kurban ile başlayan 15 oyunu sahnelediğinizi hatırladım. Yüzlerce de kursiyer yetiştirdiniz burada. Tiyatroyu bir kamu hizmeti olarak halkımızın önüne sundunuz. Göreve geldiğimizde, şu anda bulunduğumuz kültür merkezinin yerinde 70 gecekondu vardı. Şu anda 9’u kapalı 15 mekanda kültür ve sanat etkinlikleri yapabiliyoruz. Kepez kültür ve sanatın merkezi olacak demiştik. Sizleri alkışlarıyla besleyen ve yüreklendiren sanatseverlerimize teşekkürler.” diyerek, oyunculara teşekkürlerini dile getirdi.

Köşe Kapmaca Final

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Her hakkı saklıdır. İzinsiz Kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım Bilgileri yatırım tavsiyesi değildir.