Turan AY

Kurban satış yeri Antalya’nın hizmetinde

31.08.2016
69
Kurban satış yeri Antalya’nın hizmetinde

Kepez Belediyesinin, Kurban Bayramı dolayısıyla Çamlıca Mahallesi’nde oluşturduğu kurban satış yeri hizmete girdi. Tesiste kurbanlık satışları başladı.

Kepez Belediyesi, Varsak Karşıyaka Mahallesi’nde konut yerleşimin ortasında kalan kurban satış yerini şehrin dışına taşıdı.
Çamlıca Mahallesi Köseler Sokak’ta, çevresinde konut yerleşiminin olmadığı 45 dönümlük alanda kurban satış yeri oluşturuldu. 106 adet hayvan çadırının bulunduğu kurban satış yeri hizmete girdi. Duş, tuvalet, alışveriş, elektrik, su gibi sosyal ihtiyaçları bulunan, yolu sıcak asfaltla kaplanan tesiste, Türkiye’nin değişik illerinden gelen büyükbaş ve küçükbaş hayvan üreticileri yerlerini aldılar.

Tütüncü  kurban satış yerinde

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de hayvan pazarını ziyaret ederek, Türkiye’nin birçok ilinden gelen celeplerle, kurbanlık alışverişi yapan vatandaşlarla sohbet etti ve satış yeriyle ilgili taleplerini dinledi.
Başkan Tütüncü, ziyaretin sonunda yaptığı açıklamada Çamlıca Mahallesi’nde yaptıkları satış yerinin, Kurban Bayramı öncesinde Antalyalıların kurbanlıklarını alabilecekleri güzel bir tesis olduğunu söyledi.

Kurban satış yeri şehrin dışında

Tütüncü, önceki yıllarda kurban satış yerinin mahallelilerin rahatsız olacağı kadar şehrin içerisinde kurulduğuna işaret ederek, şunları söyledi: “Şimdi hayvan satıcılarımızın rahat bir ortamda ticaretlerini, vatandaşlarımızın da kurbanlık hayvan alışverişlerini kolayca yapabilecekleri güzel bir tesis oluşturduk. Kurban satış yerinin içerisinde tuvalet ve duş imkânları başta olmak üzere pek çok sosyal imkanı hemşehrilerimize sunuyoruz. Çamlıca Mahallemizde kurduğumuz kurbanlık satış yeri, vatandaşlarımızın kurbanlık hayvan alışverişlerini sorunsuz şekilde yapabilmeleri bakımından almış olduğumuz tedbirlerinden bir tanesidir.”

Antalya’nın kurbanlık ihtiyacını karşılayacak

Kurbanlık almak isteyen Antalyalıları, Çamlıca’daki satış yerine davet eden Tütüncü, “Türkiye’nin pek çok yerinden nitelikli canlı hayvan üreticileri tesiste yerlerini aldı. Burada sadece büyükbaş değil, küçükbaş hayvan ticareti yapılıyor. Zaman içerisinde kurban satış yeri daha güzel olacak.  İlk olmasından kaynaklı bazı sıkıntılar olmakla birlikte zamanla kurban satış yeri Antalya’nın kurban bayramlarında, kurbanlık hayvan ihtiyacını karşılayacak güzel tesise dönüşecek.” açıklamasını yaptı.
Çamlıca Kurban Satış yeri ziyaretinde Tütüncü’ye Başkan Yardımcısı Sebahat Adanır, Zabıta Müdürü Ali Arslan eşlik etti.

Kurban satış yerinde tüm ihtiyaçlar karşılanıyor

62 büyükbaş, 40 küçükbaş  toplamda 106  çadır alanının bulunduğu kurbanlık satış yerinde 10’u bayan, 10’u erkek 20 duş, 20’si bayan, 20’si erkek 40 tuvalet, 5’i bayan, 5’i erkek 10 engelli tuvaleti,  2 erkek mescidi, 2 bayan mescidi, zabıta karakolu binası, hırdavatçı, restoran bulunuyor.
Kurban satış yerine, Süleyman Demirel Bulvarı ve Hamza Taş Bulvarı’ndan sonra Çamlıca Mahallesi yolundan yönlendirme levhaları takip edilerek ulaşılabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Her hakkı saklıdır. İzinsiz Kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım Bilgileri yatırım tavsiyesi değildir.