Turan AY

Pazarlar Tarih Olacak.

09.11.2016
57
Pazarlar Tarih Olacak.

Trafiği rahatlatırken modernleşmenin de önüne açmak için sokak pazarlarını ortadan kaldırmayı hedefleyen Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü, son yapılan Demirgül Mahallesi Semt Pazarı inşasını teftiş etti.

Sokak pazarlarını yıl sonuna kadar ortadan kaldırmayı hedefleyen Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, en son yapılan Demirgül Mahallesi Semt Pazarı inşasını teftiş etti.

Varsak’taki sokak pazarlarını semt pazarlarına taşıyan Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, eş zamanlı başlattığı Erenköy, Mehmet Akif Ersoy ve Düdenbaşı Mahallelerindeki semt pazarları inşası devam ederken Demirgül Mahallesi’nde de aynı işlemi başlattı.

Yedi bin metrekarelik pazar yeri

Teknikten sorumlu başkan yardımcısı Sebahat Adanır, Fen İşleri Müdürü Ali Aslan ve yardımcıları ile birlikte şantiyeleri gezen Başkan Tütüncü, ilk iş olarak semt pazarları yapımlarını incelemeye gitmeyi terci etti. Yapılan önemli bir imar değişikliği ile Demirgül Mahallesi’nde 7 bin metrekarelik bir pazar alanı kazandırdıklarını açıklayan Tütüncü, mahalle sakinlerine verdikleri sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Acil durumlara engel oluyordu

Sokak pazarları nedeniyle acil durumlarda ambulansın, itfaiyenin olay yerine hızla ulaşmasının mümkün olmadığını vurgulayan Tütüncü, ayrıca trafiğin de aksadığını söyledi. Kepezlileri bu çileden kurtaracak bir karar alarak yıl sonuna kadar sokak pazarlarını semt pazarlarına taşıma hedefine hızla ilerlediklerini belirten Tütüncü, modern şehircilik anlamında önemli bir aşamayı geride bırakacaklarını söyledi. Hemen herkesi rahatlatacak bir gelişme yaşandığını dile getiren, semt pazarlarının Antalyalılara hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Her hakkı saklıdır. İzinsiz Kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım Bilgileri yatırım tavsiyesi değildir.