Turan AY

Vali Muammer TÜRKER, Ayık Yaşamda Buluşalım Derneğine Ziyarette Bulundu.

01.05.2016
51
Vali Muammer TÜRKER, Ayık Yaşamda Buluşalım Derneğine Ziyarette Bulundu.
Antalya Valisi Muammer TÜRKER, Kepez Duacı Mahallesinde faaliyet Gösteren Ayık Yaşamda Buluşalım Derneğine (AYBUDER) Ziyarette Bulundu.

Ziyarete Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi ÖZGÖDEK, İl Emniyet Müdürü Cemil TONBUL, İl Jandarma Komutanı Kıd. Albay Ahmet YURDAGÜL, İl Sağlık Müdürü Ünal HÜLÜR, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Necat YILMAZ, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür V. Abdullah ÇALIŞKAN, İl Milli Eğitim Müdür V. Hasan TEVKE, Kepez İlçe Sağlık Müdürü Saniye GÜLATAN, madde bağımlıları ve aileleri katıldı.

Dernek Başkanı Yavuz Tufan KOÇAK kendisini tanıtmasından sonra Ayık Yaşamda Buluşalım Derneği (AYBUDER) hakkında bilgi verdi. AYBUDER’in çalışmma tekniklerini kısaca anlatan Yavuz Tufan KOÇAK Duacı Mahallesinde bulunan Antalya Şubesinin çalışma zorlukları ve ihtiyaçlarını dile getirirken ziyarette bulunan yetkililerden ihtiyaçlara kulak vermelerini istedi.

Madde bağımlıları ve ailelerinin hikayeleri sonrasında duygulu anlar yaşanan toplantıda Antalya Valisi Muammer TÜRKER, yapılan bu görüşme ile ihtiyaçların ve AYBUDER’in durumunu anlamış olduklarını belirterek, kamu olarak devletin Antalya temsilcileri olarak ne yapabileceğimizi il temsilcileri olarak aramızda görüşeceğiz. Eldeki imkanlar ve mevzuatlar çerçevesinde ne gibi yardımlara bulunabileceğimizi istişare ettikten sonra tabi ki sizlerle bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunacağız dedi.

Kepez Duacı Mahallesinde 5 dönüm arazi üzerinde bulunan , kiralık olarak faaliyet gösteren AYBUDER’de bulunan gençler AMATEM’deki tedavilerinin ardından 90 gün boyunca burada kalıyorlar. Toprakla uğraşan madde bağımlıları, bol bol spor ayarak ayık kalma mücadelesi veriyor.

Buradaki toplantı sonrası Aşur Aksu Hastanesi yanında yapımına devam edilen 30 yataklı Alkol ve Madde Bağlımlıları Tedavi merkezi (AMATEM) inşaatını gezen Antalya Valisi Muammer TÜRKER, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Necat YILMAZ’dan inşaat hakkında bilgi aldı.

Aybuder ziyareti

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Her hakkı saklıdır. İzinsiz Kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım Bilgileri yatırım tavsiyesi değildir.