Turan AY

Varsak Güzel Oluyor.

01.09.2016
44
Varsak Güzel Oluyor.

Demirel Mahallesi’nde asfalt çalışmasını inceleyen Başkan Hakan Tütüncü, “Varsak, yeni yol, asfalt, kaldırım ve yeşil alan çalışmalarıyla güzel oluyor.” dedi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yatırımcı müdürlüklerinin arazideki çalışmalarını yerinde denetliyor. Başkan Hakan Tütüncü, Fen İşleri Müdürü Ali Arslan ile Demirel, Şelale ve Ayanoğlu mahallelerine hizmet veren Turgut Reis Caddesi’nde süren sathi asfalt çalışmasını inceledi. Başkan Tütüncü, inceleme sırasında ellerini sıktığı, hal ve hatırlarını sorduğu asfalt çalışmasını yapan işçilere hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Her yıl hizmet katlanıyor

Tütüncü, incelemenin ardından yaptığı açıklamada Süleyman Demirel Bulvarı ile Şelale Caddesi arasındaki 1438 metre uzunluğunda,  25 metre genişliğindeki caddenin asfaltlanmasında 90 ton zift, 90 ton mıcır ve 40 bin ton filler kullandıklarını söyledi.
Her yıl bir önceki dönem yaptıkları asfalt çalışmasının çok üzerinde asfalt çalışması yaptıklarına işaret eden Tütüncü, “Kepez’de hizmet götürmemiz gereken yer sayısı oldukça fazla. Bu yıl da her yere hizmete götürebilmek için azimle, gayretle çalışıyoruz.” dedi.

Yol medeniyettir, demeye devam

Tütüncü, tozlu yolu olmayan bir Kepez’i hedeflediklerini belirterek, şöyle devam etti: “En büyük hedefimiz tozlu yoların artık ortadan tamamıyla kalkmasına yönelik bir çalışmadır. Bu bizim temel hedefimiz. Bir belediye başkanının en önemli hedefi çukuru, çamuru, tozu ortadan kaldırmaktır. Allah’a binlerce şükür olsun ki, Kepez günden güne çok daha güzel bir şehir haline geliyor. Yıllar önce bu kadar geniş bir alanı asfaltlayabilmek hayal edilemezdi. Bugün hayal edilemeyecek şeyler küçük şeyler haline geldi. Yol medeniyettir dedik, yol medeniyettir demeye devam edeceğiz. Daha çok hizmet yapmaya, daha çok yol açmaya, daha çok asfalt dökmeye gayret göstereceğiz. Şehrimizin bütün cadde ve sokaklarını çöpten, çamurdan, çukurdan temizleyeceğiz.”

 Alt yapıdan sonra sıcak asfalt

Başkan Hakan Tütüncü, Turgut Reis Caddesi’ne sıcak asfalt dökmemelerinin nedeninİ ise şu şekilde açıkladı: “Turgut Reis Caddesi, önce olmayan bizim yeni açtığımız bir cadde. Caddeler ilk defa açıldığında diğer kurumların getirmesi gereken alt yapı çalışmaları tamamlanmamış oluyor. Alt yapısı yapılmamış bir yere sıcak asfalt dökülmesini milli servete zarar olarak görüyoruz. Çünkü çok kısa bir zaman sonra bu caddeler kazılacak ve alt yapı çalışmaları yapılacak. Alt yapı çalışmalarını sadece bir kurum yapmıyor. Her caddede 4-5 farklı kurum alt yapı çalışması yapıyor. Bu alt yapı çalışmaları aynı anda yapılmadığından dolayı çeşitli defalar caddenin kazılması gerekiyor. Açtığımız yolların yakın bir gelecekte alt yapıları tamamlanacak ve sıcak asfaltla kaplanacak.”

Yeni açılan yollar tozdan kurtarılıyor

Başkan Hakan Tütüncü, “Varsak, yeni yol, kaldırım, asfalt, yeşil alan çalışmalarıyla güzel oluyor. İlçemizde yeni caddeler doğuyor. Turgut Reis Caddesi de kaldırımı, orta refüjü ile 40 metrelik bir yol. Bu yolu biz açtık. Çünkü yol medeniyettir. Asfalt çalışmasıyla yeni açtığımız yolları tozdan kurtarıyoruz.” diyerek açıklamasını tamamladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Her hakkı saklıdır. İzinsiz Kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım Bilgileri yatırım tavsiyesi değildir.