Varsak’a sinema salonu geliyor

Kepez Belediyesi, yüzme havuzu, masal parkı,  kültür merkezi ve spor salonu inşa ettiği Varsak bölgesine şimdi de sinema salonu kazandırıyor.

 

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü döneminde yapılan alt ve üst yapı ile sosyal tesis yatırımları ile kasaba görünümünden modern bir şehir kimliğine geçen Varsak bölgesine önemli bir kültür yatırımı daha geliyor.

Tütüncü döneminin bir eseri olan 46 dönümden oluşan Kepezpark Varsak içerisinde sinema salonu hizmete giriyor.

4 adet salonu var

Geçtiğimiz dönem kaba inşaatı tamamlanan sinema binasının ince işlerinin yapımıyla ilgili ihale tamamlandı. 2015 yılı içerisinde hizmete girecek olan sinema binasında, ikisi 102’şer koltuklu, ikisi de 60’şar koltuklu olmak üzere 4 adet salon bulunuyor. Salonlar, belirli yaş gruplarına eğitim amaçlı filmlerin izlettirilebileceği ve çeşitli sunumların yapılabileceği şekilde tasarlandı. Kamera yardımıyla bir salonda yapılacak olan seminer, diğer salonlarda da canlı olarak izlenebilecek.  Böylece tesisin koltuk kapasitesi 324 olacak.

Kepezpark Varsak’ta, Antalya’nın ilk tam olimpik kapalı yüzme havuzu, masal parkı, gençlik merkezi ile voleybol ve basketbol sahaları da yer alıyor.

     
 
 
This template downloaded form free website templates