Turan AY

Yürüyen Merdivenli Pazar Yeri

13.01.2017
44
Yürüyen Merdivenli Pazar Yeri

Kepez Belediyesinin, Şafak Mahallesi’ne sözü olan 2 katlı, yürüyen merdivenli ve ihale bedeli 5 milyon TL olan kapalı semt pazarının temeli atılıyor.

Kepez Belediyesi, yeni yılın ilk temel atma törenini ilçenin batısında gerçekleştiriyor. Antalya Semt Pazarcıları Odası işbirliği ile inşa edilecek olan Şafak Mahallesi çok katlı pazarın temel atma töreni 16 Ocak Pazartesi günü Saat 11.00’de yapılacak.
Kepez Belediye Başkan Hakan Tütüncü, tören öncesi temel kirişi çalışması yapılan pazar alanında incelemelerde bulundu ve yüklenici firma temsilcisinden bilgi aldı.

Şafak pazarının temeli 16 Ocak’ta atılıyor

Başkan Tütüncü, yaptığı açıklamada Şafak Mahallesi’ne büyük bir yatırım kazandırdıklarını belirterek, şunları ifade etti: “Kapalı pazar, mahalle halkının özellikle yaz ve kış aylarında olumsuz hava koşullarından etkilenmeden alışverişlerini yapabilmeleri için ihtiyaç duyduğu bir yatırımdı. Sözümüz olan bu yatırımı bölgeye kazandırıyoruz.  Pazartesi günü temelini atacağımız bu tesiste temel kiriş çalışmaları başladı. 2 katlı pazarı, 6 ay gibi bir sürede tamamlamayı planlıyoruz.  Halkımızı, temel atma törenimizde sevincimizi paylaşmaya davet ediyorum.”

Maliyeti 5 milyon TL

Şafak Mahallesi çok katlı kapalı pazarı, Antalya Semt Pazarcıları Odası ile yapacaklarının altını çizen Tütüncü, “Bu tesis, esnaf ve belediye işbirliği ile yapılan güzel işlerden birisi olacak.” dedi.
Başkan Hakan Tütüncü, maliyeti 5 milyon TL olan yürüyen merdivenli, 2 katlı pazarın,  Şafak Mahallesi ile birlikte Yeşilyurt, Gülveren, Ünsal ve Avni Tolunay mahallelerine de hizmet vereceğini kaydetti.
Tütüncü, “Bu tesis, Kepez’in batı tarafının en güzel pazarlarından birisi olacak. Bu Pazar yeri Kepez’e çok yakışacak.” diyerek açıklamasını tamamladı.

Pazar için protokol imzalandı

Kapalı pazar, mahalledeki 4 bin metrekarelik açık semt pazarının yerine inşa ediliyor. Açık semt pazarının kapalı hale getirilmesiyle ilgili belediye meclisi kararı da alınmıştı. Pazarın inşası için Kepez Belediyesi ve Antalya Semt Pazarcıları Odası arasında protokol de imzalanmıştı.

Şafak modern pazar

2 katlı olacak pazarın çatısı, betonarme yapının üzerine çelik uzay kafes imalatı ve sandviç panel kaplama şeklinde yapılacak.
Yaklaşık 4 bin m2 alan üzerine inşa edilecek 2 katlı pazarın 8 bin m2 kapalı alanı olacak.
Pazarın 1. katında pazarcı esnafına yönelik 9 adet dükkân, çay ocağı ve tuvaletler (engelli tuvaleti) yer alacak. Güvenlik kameraların ve ses sisteminin olacağı pazarın 2 katında zabıta karakolu, bay ve bayan mescit, abdest alma yeri ile esnafın sergi alanları bulunacak. 310’a yakın esnafın hizmet vereceği çok katlı pazarda yürüyen merdiven, 3 ton kapasiteli asansör ve araçlar için rampa da olacak.
İhale bedeli 5 milyon civarında olan Şafak çok katlı pazarın 6 ayda tamamlanması planlanıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Her hakkı saklıdır. İzinsiz Kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım Bilgileri yatırım tavsiyesi değildir.