Turan AY

Kepez’de Voleybol Turnuvası Düzenlenecek.

06.04.2017
114
Kepez’de Voleybol Turnuvası Düzenlenecek.

Kepez Kaymakamlığı, Kepez Milli Eğitim Müdürlüğü, Kepez Belediye Başkanlığı ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ortaklaşa sporun birleştirici gücünün temel alınarak  Kurum ve Kuruluşlarda  çalışanlar arasındaki birlik ve beraberliğin sağlanması  dostluk ve arkadaşlıkların artırılması, amacı ile Kurum ve Kuruluşlar arasında Voleybol Turnuvası düzenleneceği bildirildi.

  Voleybol Turnuvası Teknik Şartnamesi

            1-ORGANİZASYON KURULU
Kepez Kaymakamlığı, Kurum ve Kuruluşlar Arası Voleybol Turnuvası 2017  organizasyonu, Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Spor Faaliyetleri bölümü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe  Müdürlüğü tarafından yürütülecektir.

            2-TURNUVA TARİHİ
Fikstür katılımcı takım sayısı ile belirlenecektir , Fikstür çekilişi tarihi müracaatı kabul edilen kurumların  takım sorumlularına  ayrıca bildirilecektir.  (Turnuva Nisan ayı son” haftası itibari ile başlatılması planlanmaktadır.)

3-KATILIM ŞARTLARI
3.1
Turnuvaya Kepez’de bulunan ve personeli 657 veya 4857 kanuna haiz kadrolu-sözleşmeli  memur veya işçi olan kamu kurum ve kuruluşlar ve 4857 sayılı iş kanunu ile çalışan kurum ve özel kuruluş çalışanları oluşturacakları azami  bir (1)  takım ile katılabilecektir.
3.2 Sporcuların temsil ettikleri kurum ve kuruluşlarda fiilen tam gün olarak bizzat çalışması gerekmektedir, takımlar temsil ettikleri kurum ve kuruluşun kepez sınırları içindeki SGK işyeri sicil numarasına tabii işyeri kadrolarında çalışıyor olma şartı vardır.
3.3 Stajyer öğrenci, part tıme çalışan, avukat, danışman vs. ilgili kuruluşun takım kadrosunda yer alamaz.

3.4 Özel kuruluşlardan ayrıca katılımcı sporcularının SGK işe giriş bildirgesi  Son aya ait SGK bildirgesi istenecektir.
3.5 Turnuvaya katılacak  takımlar, müracaat ve katılacak sporcu bilgileri için  Ek1 Başvuru Formunu yöneticilerine onaylatarak, sporcuların görev fotoğraflı görev yeri belgesini bir dosya içinde, katılım başvuru dekontlarıyla birlikte Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Temel Eğitim-Spor Faaliyetleri Bürosuna 17.04.2017 Pazartesi  günü mesai saati bitimine kadar  elden  teslim etmeleri gerekmektedir.
Belirtilen tarihten sonra yapılan başvurular dâhil edilemeyecektir.
3.6 Ek 1 Müracaat Formuna azami 12(on iki)  sporcu yazılabilecek,  katılım listelerinde yer alan sporcular  Voleybol Federasyonun  2016- 2017 sezonlarında  lisanslı faal (oynayan) voleybolcular  bu organizasyonda  yer alamayacaktır. Takımlar Kadın veya Erkek sporcuları birlikte müsabakalarda oynatabileceklerdir.
3.7 Katılım listesine sporcu harici yazılacak iki kişiden; Takım sorumlusu mutlaka ilgili kurum personeli (idareci)olacak, kurum isterse  Antrenör ise kurum dışı olabilecektir.
3.8 Turnuvaya katılacak takımlar sporcularının sağlık raporlarını almaları gerekmektedir.Raporlar kurum yöneticileri tarafından muhafaza edilecektir.Sağlık raporunu alan sporcuları Ek 1 e yazacaklardır.

* Sağlık raporu en yakın sağlık ocağından, devlet hastanesinden, özel hastaneden veya kurum doktorundan alınabilir.  Raporda tarih, doktor kaşesi ile kişi isminin görünür şekilde yer alması ve sağlık raporu ibaresinin olması, gereklidir.   Ek olarak;  spor yapmasında sakınca yoktur, sağlıklıdır, vs. gibi  ifadeler yer alabilir. Organizasyona katılacak sporcu profil yaşı  göz önüne alınarak söz konusu rapor önemlidir,  takım yöneticilerinin  sorumluluğundadır.

4-MÜSABAKA USUL VE ESASLARI

4.1. Bu turnuvanın Başkanı İlçemiz Kaymakamı Sayın Hamdullah Suphi ÖZGÖDEK ’dir, turnuvada görevli tertip komitesi, takım sorumluları ve sporcuları kendilerine karşı sorumludurlar. Müsabakaların tertip ve düzeniyle ilgili bir komite oluşturulacaktır. Turnuvanın yürütülmesinden tertip komitesi sorumludur. Her türlü olay karşısında tertip komitesinin alacağı kararlar uygulanacaktır. Teknik komite aynı zamanda tertip ve ceza kuruludur.
4.2 Müsabaka kadrosunda en fazla 12 oyuncu yer alabilecek olup, müsabakalar 6 kişilik takımlarla oynanacaktır.  Müsabakalar esnasında saha kenarında 6 yedek sporcu, takım sorumlusu ve antrenör harici kimse yer almayacaktır.
4.3 Takımlar,EK1 formuna müsabakada giyecekleri forma numaralarını yazmaları gerekmektedir,  müracaat tarihten itibaren kadrolarında  ve forma numaralarında değişiklik ve ekleme yapamayacaktır.
4.4 Takım kaptanları veya takım sorumluları her maç öncesinde Organizasyon Kurulu tarafından verilecek maç  listesini doldurarak imzalayacaktır.  Maç listesindeki olası hatalardan takımlar sorumludur.
4.5 Müracaatta verilen 12 kişilik takım listesinde bulunmayan oyuncu oynatan takım hükmen mağlup ilan edilir.
4.6 Turnuva fikstürü ve statüsü katılımcı takım katılım sayısına göre belirlenecektir. Takım sorumluları katılımı ile kura çekilişi yapılacaktır. Takım sorumlularına kura çekiliş yer ve saati  ayrıca bildirilecektir.
4.7 Turnuvada ilk dört dereceye giren takım ve sporcular için kupa ve madalya töreni yapılacaktır.
4.8 Maç, 2 seti alan takım tarafından kazanılır,  setlerde 1-1’lik eşitlik olması halinde, netice seti (üçüncü set) en az 2 sayı fark şartıyla 15 sayı üzerinden oynanacaktır.
4.9 Maçlar katılım sayısına göre tek devreli lig veya eleme usulü olacaktır, maçlar kazanılmış 2 set, yarı final ve final maçları kazanılmış 3 set üzerinden oynanacaktır.
Teknik komite fikstürü grup usulü hazırlaması durumunda; gruplardaki takım sayıları müracaat eden takım sayısına  göre belirlenecektir. (Grup maçları tek devreli lig usulü diğer maçlar ise eleme usulü olarak planlanmaktadır.)
4.10 Grup müsabakaların da 2 – 0 galibiyetle sonuçlanan müsabakalarda galip gelen takıma (3) puan, 2 – 1 galibiyetle sonuçlanan müsabakalarda galip gelen takıma (2) puan, 1 – 2 sonuçlanan müsabakalarda mağlup olan takıma (1) puan, 0 – 2 sonuçlanan müsabakalarda mağlup olan takıma (0) puan verilecektir.
4.11 Grup maçlarında puan eşitliği halinde sırasıyla şu kriterlere bakılacak;
a) Sıralama; kazanılan maç sayısına göre belirlenir. Kazandığı maç sayısı fazla olan takım üst sırada yer alır.
b) Kazanılan maç sayısına göre eşitliğin bozulmaması halinde; set averajı uygulanır. Bu uygulamada puanları eşit olan takımların müsabakalar sonunda aldıkları setlerin toplamı, verdikleri setlerin toplamına bölünür. Sıralama, büyük sayıya sahip olan takım üst sırada yer alacak şekilde yapılır.
c) Eşitliğin set averajında da devam etmesi halinde; sayı averajına bakılır. Eşitliği devam eden takımların yaptıkları tüm müsabakalar sonunda aldıkları sayıların toplamı, verdikleri sayıların toplamına bölünür. Takımlar, çıkan sayının büyüklüğüne göre yukarıdan aşağıya sıralanır.
d) Eşitlik yine de bozulmamışsa bu durumdaki takımların kendi aralarında yaptıkları müsabakalardaki puan, set ve sayı averajına sıra ile başvurularak sıralama belirlenir.
4.12 Takımlar önde ve arkada numaralı formalarla mücadele etmeleri -libero oyuncusu  farklı renk formalı-  tüm oyuncuların salona uygun spor ayakkabısı giymeleri gerekmektedir.
5-
Takım sorumluları, sporcu, antrenör centilmenlik kurallarına riayet ederek sorumlu davranışlar içinde bulunmalıdırlar. Bu kişilerin saha içi ve saha dışında Fair Play’e aykırı davranışlarda e  bulunmaları  durumunda kendileri ve / veya takımları  hakem  ve gözlemci  raporu ile ceza alabilir.
6- Fair Play’e aykırı tutum ve davranışları vb diskalifiye edilen Sporcu, antrenör ve takım sorumlusu otomatik olarak en az bir maça çıkamama cezası alacaktır,  bu ceza gözlemci ve hakem Raporları doğrultusunda, organizasyon kurulunca arttırılabilir.
7- Turnuva Organizasyon Kurulu hükmen mağlubiyet gerektiren her türlü durumda ilgili takıma hükmen mağlubiyete ek olarak ihraç dahil her türlü cezayı verebilir.
8- Takımlar maç saatinden 30 dakika  önce salonda hazır bulunması gerekmektedir. Müsabakanın baş hakemi maçı başlatmak üzere sahaya çıktığında 6 (altı) oyuncu ile sahada yer almayan takım hükmen mağlup ilan edilir (2-0) geç kalan takımlar için herhangi bir bekleme süresi uygulanmaz.
9-Oyuncular Turnuva süresince resmi kimliklerini yanlarında bulundurmak zorundadır. Müsabaka öncesi kimlik kontrolü yapılacaktır.
10-Kurallarda belirtilmeyen hususlarda TVF oyun kuralları geçerli olacaktır.
11 Voleybol turnuvası ile ilgili her türlü konuda karar yetkisi  Organizasyon kuruluna ait  olup  kurulun turnuva ile ilgili her türlü değişikliği yapma hakkı saklıdır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Her hakkı saklıdır. İzinsiz Kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım Bilgileri yatırım tavsiyesi değildir.