Turan AY

Kepez’in İki Yakasına Şehir Rozeti

20.03.2017
65
Kepez’in İki Yakasına Şehir Rozeti

Başkan Hakan Tütüncü,  ilçenin iki yakasında bulunan ve bir dönem gecekondularıyla ünlü iki mahalleye şehir kimliği kazandırmayı başardı.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, göreve geldiği 2009’da ilçenin batısındaki Ünsal’da ve doğusundaki Göksu mahallelerinde yoğun bir gecekondu yapılaşması vardı.

Şehirleşen Göksu’yu gezdi

Daha sonra yeni yol, asfalt, park, kaldırım, orta refüj, semt pazarı gibi belediyecilik çalışmalarıyla iki mahalle yatırım için cazip hale getirildi.
Tütüncü’nün bu hamlelerinin ardından bir dönem gecekondularıyla ünlü Kepez’in iki yakasındaki mahalleler güzel bir şehir görünümüne kavuştu.
Başkan Tütüncü de Göksu Mahallesi’nde yeni açılan yollardaki orta refüj çalışmalarını ve yeni yol açma çalışmalarını yerinde denetledi. Tütüncü, Başkan Yardımcısı Sebahat Adanır’dan çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Göksu Mahalle Muhtarı Muhammet Akkulak’ı da ziyaret eden Tütüncü, ziyarette devam eden belediye çalışmaları hakkında bilgi verdi, yeni hizmet taleplerini not aldı.

Göksu küllerinden yeniden doğdu

Açıklamasında Göksu’nun 8 yıl önce gecekondularıyla nam salmış bir mahalle olduğunu anımsatan Başkan Hakan Tütüncü, şunları söyledi: “Göksu şimdi kimlik değiştiriyor, güzelleşiyor ve gelişiyor. Önemli, nitelikli güzel bir şehir haline geliyor. Göksu, şehirleşmenin hızlı bir şekilde yükseldiği yerlerden birisi oldu. Bir yandan modern siteler, büyük plazalar, düğün salonları, özel eğitim kurumları diğer yandan belediye olarak yaptığımız alt yapı, yeni yollar, asfalt, kaldırım, peyzaj, aile sağlığı merkezi gibi çalışmalarla Göksu Mahallesi adeta küllerinden doğdu.”

Göksu, sanayinin ve ticaretin ilgi alanında

Göksu Mahallesi’ne önem verdiklerini altını çizen Tütüncü, “Hem havalimanına hem de çevre yollarına çok yakın bir bölge. Böylelikle Göksu sanayinin ve ticaretinin ilgi alanında bulunuyor. Belediye olarak biz de mahallemizi, modern bir alt yapıyla güçlendirme gayretindeyiz.  Refüj, park, yeni yol, asfalt ve yol açma çalışmalarımız hemşehrilerimize hayırlı-uğurlu olsun.” diyerek açıklamasını tamamladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Her hakkı saklıdır. İzinsiz Kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım Bilgileri yatırım tavsiyesi değildir.